7.9 C
Ženska košarka

FOTO Gigantice u uzbudljivoj završnici svladale gošće iz Šibenika, Petra Šimunić ponovno ponajbolja igračica

Košarkašice Podravac Giganta nastavile su s dobrim rezultatima i još boljim igrama i u trećem kolu A-1 lige za žene. Nakon što su pobijedile Dubravu kod kuće, te Brod na Savi u gostima, Giganticama je slijedio domaći susret protiv ŽKK Šibenik.

Poslije prve četvrtine rezultat je bio 24-18, a na poluvrijeme se otišlo s 11 poena prednosti za domaće igračice. Šibenčanke su u trećoj četvrtini podigle svoju igru, dobile su tu četvrtinu s 20-22, te su se u posljednjoj četvrtini opasno približile na pet razlike, ali domaće igračice ostale su mirne i privele utakmicu kraju.

Konačan rezultat bio je 90-81 za Gigantice, a najefikasnija i najbolja igračica susreta bila je Petra Šimunić. Gošće nisu imale rješenje za njenu igru, zabila je 33 koša, imala je četiri skoka i jednu asistenciju. Kod gošći istaknula se Klaudia Periša s 23 poena.