5.4 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.
prva hnl

FOTO Goda i Ivanovski skinuli Rudeš i donijeli Slavenu nova tri boda

Slaven Belupo danas je na teškom terenu dočekao Rudeš. Susret 25. kola Hrvatski Telekom Prve lige bio je zakazan za 18 sati, a Slaven Belupo ušao je u susret kao petoplasirana momčad prvenstva s jednim bodom i dvije utakmice više od šestoplasiranog zaprešičkog Intera. Prvotno se ovaj susret trebao igrati u ponedjeljak, međutim prebačen je na petak.

Rudeš je posljednja, deseta momčad HNL-a, a sadašnji trener Slaven Belupa, Tomislav Ivković, premijeru na klupi Farmaceuta imao je upravo protiv Rudeša. Slavio je u tom susretu u gostima rezultatom 1-2.

Teren je bio dobar za igru, pomalo grbav, međutim s obzirom na vremenske uvjete posljednjih petnaestak dana igrači i treneri mogli su biti zadovoljni.

U početnih dvadesetak minuta gledatelji se nisu mogli nagledati previše nogometa, no momčadi su se sredinom prvog poluvremena trgnule i počele spajati dodavanja. Poveli su Farmaceuti golom Gode u 34. minuti, Goda je glavom loptu spustio u sredinu Ivanovskom, koji je iskusno prebacio zadnju liniju i uposlio utrčalog Godu koji nije imao milosti prema Condriću. Slaven Belupo poveo je 1-0. Usporena snimka pokazala je sumnjivu situaciju, čini se kako je Goda bio i zaleđu, međutim suci se nisu oglasili. Pokušavao je Rudeš kombinatorikom doći do pogotka, međutim u prvom poluvremenu zabio je samo Slaven.

Nk Slaven Belupo - Nk Rudeš

U drugom poluvremenu, prvi je pokušao Slaven, u 50. minuti nakon kornera pucao je Katić u padu, ali preko gola. Rudeš je imao dobru priliku preko Lulića odmah minutu kasnije, ali je Marković bio na mjestu. Rudeš je zabio u 58. minuti, probijen je desni bok, a loptu je u mrežu pospremio Budimir. Ipak, glavni sudac sudio je prekršaj na Markoviću koji je bio u kontaktu s Kamenarom, te je ostao ležati. Dosuđen je prekršaj za Slaven, ostalo je vodstvo domaćina 1-0.

Pritisnuli su gosti malo Slaven koji se nesvjesno povukao na svoju polovicu dok je Rudeš kombinirao s jedne na drugu stranu. Ubacio je Ivković Šarliju na poziciju srednjeg braniča, promijenivši obranu s dva centralna braniča na tri. Marković je u 71. minuti Luliću skinuo dobru priliku. Slaven je svoju priliku iz kontre, a dočekao ju je u 83. minuti kada je branič Rudeša pogriješio i servirao loptu Ivanovskom koji takve prilike ne propušta. 2-0 za Slaven Belupo. Iskusno su Farmaceuti zadržali vodstvo i dočekali posljednji zvižduk suca.

Slaven s nova tri boda na kontu sada ima 31 bod i ostaje na petom mjestu ljestvice, prvi pratitelj Inter ima 27, ali s tri utakmice manje. U idućem kolu Slaven putuje u Pulu na susret protiv Istre 1961. Utakmica je zakazana za petak 16. ožujka u 18 sati.

SLAVEN BELUPO: Marković – Goda, Katić, Musa, Kitanovski – Trebotić, Vidović, Brezovec – Delić, Ivanovski, Doležal, još su igrali Bouadla, Šarlija, Rebernik.
TRENER: Tomislav Ivković

RUDEŠ: Condrić, Borevković, Emanuel, Budimir, Galilea, Grujević, Ivančić, Lulić, Mesarić, Pavić, Turčin, još su igrali Kamenar, Entrena, Paez.
TRENER: Dinko Jeličić