Utorak, 23. travnja 2024.
Županijski nogomet

FOTO Gosti odnijeli sve pobjede, Kovačko iz Panonije prvi topnik lige

Dvije utakmice igrale su se u Prvoj ŽNL, jedna u Drugoj ŽNL

Koprivničke Močile, Kalinovac i Torčec bili su danas središta događaja kada su u pitanju dva najjača ranga županijskog nogometa. Što se tiče Prve ŽNL, u Močilama su gostovali Peterančani, dok su Kalinovčani ugostili Lipu iz Hlebina.

Posebno interesantna bila je utakmica u Koprivnici i to iz tri razloga. Prvo, Močile i Panonija bili su bodovno poravnati na ljestvici uoči ovog kola, imali su devet bodova. Drugo, i jedni i drugi zaredali su dvije pobjede, a treće, poveznica im je Damir Perić. Sadašnji trener Močilana, koji je prethodno sjedio na peteranskoj klupi.

Rekao je uoči utakmice da je Panonija jača nego u njegovo vrijeme i bio je u pravu. Gosti su slavili 0:2, a oba pogotka pala su u drugom poluvremenu. Prvi je, nakon pogreške Kodriča, zabio Kovačko, kojemu je to bio deveti gol te je prvi topnik lige. S ova tri boda Panonija je ušla u gornji dio ljestvice.

Što se tiče dvoboja u Kalinovcu, oba kluba u njega su ušli ohrabreni prošlotjednim rezultatima. Kalinovčani su uzeli puni plijen u Žabnu, dok su Hlebinčani odigrali 2:2 u Đelekovcu. Baš kao i u Močilama, i ovdje su slavili gosti, kojima je bio dovoljan pogodak Jalševca iz prvog poluvremena.

Jedina utakmica u Drugoj ŽNL igrala se u Torčecu. Podravec je ugostio Omladinac iz Herešina, nakon što su prije tjedan dana i jedni i drugi odigrali 4:1. Međutim, Torčanci su tim rezultatom iznenadili Sokol, dok je Herešinčane iznenadio Rudar.

Dakle, Podravac je u boljoj atmosferi dočekao susret, no do tri boda došli su gosti. Naime, Omladinac je slavio 2:1 i još jednom dokazao da ove sezone čak i bolje funkcionira izvan svojeg terena.

Kao vjetar

NEVJEROJATNO Divljaci jurili kroz našu općinu, jedan nagazio 169 na sat, ni drugi nije puno zaostajao!

Velika jurnjava kroz Pitomaču zadala je glavobolju policiji tijekom jučerašnjeg dana. Kako navode, pet minuta iza ponoći radar je "uhvatio"...