11.5 C
PRVA HNL

FOTO Hajduk negostoljubiv domaćin na proslavi 111. rođendana, Slaven se kući vraća s tri komada u mreži

Nogometaše Slavena već u petak čeka novo gostovanje, ovaj put kod Gorice. Utakmica se igra u 18 sati. Tamo će, kako stvari stoje, biti bez Grgića, koji se vraća u Osijek

Iako su proljetni dio sezone otvorili s četiri od šest mogućih bodova i unatoč tome što su na jug Hrvatske otputovali u dobrom raspoloženju, nogometaši Slavena Belupa nisu se dobro proveli u Splitu. Hajduk ih je pozvao na 111. rođendan, ali nije bio ljubazan domaćin te je slavio s 3:1. Tako je nastavio jurnjavu za Dinamom, dok je Slaven ostao na osmoj poziciji, bodovno izjednačen sa Šibenikom te bodom više od Istre.

Znalo se da Farmaceute danas čeka težak zadatak, vjerojatno najteži mogući trenutno. Hajduk je moćan, u euforiji, pojačao se Kalinićem, koji je danas bio u prvom sastavu, a slavio je i rođendan. Torcida se smjestila na zapad, jer je sjever zatvoren, a atmosfera je po običaju bila sjajna. Osim toga, Zekić nije mogao računati na Krstanovića, koji Hajduku redovito zabija, a zbog kartona nije bilo ni Caimacova, ponajboljeg igrača u zadnje vrijeme. Određene probleme imao je i Hajduk, ali je unatoč tome bio veliki favorit i tako se postavio.

Sušak kao na streljani

Sukladno svim očekivanjima, odmah je jurnuo prema golu Slavena, a tu dominaciju okrunio je ranim pogotkom. Bila je 13. minuta, kada su Splićani odigrali brzu polukontru, u kojoj je Kalinić, nakon jedne odbijene lopte, izbacio Sahitija samog prema Sušaku, što je ovaj preciznim udarcem iskoristio za rano vodstvo domaćina.

Nakon toga, nastavio je Hajduk pritiskati, a novu dobru priliku imao je samo osam minuta kasnije. Ponovno se lopta odbijala, ovaj put po rubu šesnaesterca, a pritom je najviše sreće imao Nikola Katić, bivši slavenaš. Ni kriv ni dužan našao se oči u oči sa Sušakom, no vratar Slavena ovaj je put bio uspješniji i sjajnom reakcijom odbio je loptu u korner. Bio je Sušak na visini zadatka i dvije minute kasnije, kada je Kalinić opalio s ruba 16 metara, a ovaj vršcima prstiju obranio svoja vrata.

Totalna dominacija Hajduka u prvih 45 minuta

Slaven se jednostavno nije mogao riješiti pritiska niti doći do lopte, domaćini su redali kornere i udarce prema golu, tako da je Sušak u tim trenucima bio kao na streljani. Gol je jednostavno visio u zraku, a uskoro je i pao. Hajduk je već u 26. minuti imao 2:0 i to zahvaljujući Lukasu Grgiću, novom igraču pristiglom iz austrijskog LASK-a. Iskoristio je gužvu u gostujućem kaznenom prostoru i nogom pogodio za 2:0. U VAR sobi pogodak se provjeravao nekoliko minuta, no pokazalo se – uzalud.

Izuzmemo li atraktivan pokušaj Livaje u 43. minuti, bilo je to sve od Hajduka u prvih 45 minuta, ali, nažalost, i od Slavena. Kao što vidite, Farmaceuti u prvom poluvremenu nisu napravili apsolutno ništa. Imali su tek dva kornera i jedan udarac, za razliku od 10 Hajdukovih. Dominacija Bilih bila je totalna.

Pogodak nade Zapate pa crveni karton neopreznog Boseca

U nastavak je Zekić krenuo s dvije promjene. Brković i Laušić ušli su umjesto Kvržića i van Bruggena i to je uskoro urodilo plodom. Zanimljivo, sve je krenulo od Hajdukove stopostotne prilike. Čolina je išao jedan na jedan sa Sušakom, vratar Slavena je bio uspješniji i iz toga se rodila brza akcija, koju je lijepom pogotkom okrunio Zapata. Asistirao mu je Laušić, a bilo je to u 52. minuti.

Zapata je zabio na Poljudu // Foto: NK Slaven Belupo

Desetak minuta nakon toga svjedočili smo novoj sjajnoj intervenciji Sušaka, koji je ovaj put nadmudrio Mađara Lovrenčića, a odmah nakon toga potonule su i sve nade Slavena. Ne zbog novog pogotka, već neopreznog Boseca, koji je dobio drugi žuti karton, odnosno isključujući crveni. Bilo je to u 62. minuti.

Penal Livaje riješio pitanje pobjednika

Hajduk je to ubrzo kaznio, ovaj put iz najstrože kazne, koju je 20-ak minuta prije kraja nehotice skrivio sveprisutni Sušak. Precizan je, po običaju, bio prvi topnik lige Livaja, koji je tako povećao prednost Hajduka na 3:1. Već tad bilo je jasno da sva tri boda ostaju u Splitu.

Do kraja utakmica Hajduk je dominirao, Slaven se branio, Sušak skidao neugodne udarce i bio prvo ime gostiju, no rezultat se više nije mijenjao. Domaćini su zasluženo došli do punog plijena, na veliku radost Torcide, koja je imala itekako razloga za slavlje.

U sljedećem kolu Farmaceute čeka novo gostovanje, i to u Velikoj Gorici. Igra se već u petak u 18 sati, a kako stvari stoje, Slaven će u toj utakmici biti bez Alena Grgića, koji se, sudeći prema svemu, s posudbe vraća u matični Osijek.

Festival nogometa

SLAVEN – HAJDUK U Koprivnicu stižu ‘pokisli’ Bili, Radeljić: Trudit ćemo se da Hajduk ne “ispliva” iz krize rezultata

Traju posljednje pripreme momčadi, ali i terena za subotnju utakmicu na koprivničkom Apašu. U podravski metropolu stiže splitski Hajduk,...