10.2 C
PRVA i DRUGA ŽNL

FOTO Herešin svladao Reku, simultanka Vrkića protiv Novigrada, Prugovac razbio Torčec, a Ferdinandovac utrpao osam komada u gostima

Odigrane su utakmice petog kola županijskih liga. U derbiju Druge ŽNL Reka je gostovala u Herešinu, pojačana dojučerašnjim igračem Omladinca, Vladom Dragosavljevićem. Kiša i oblaci spriječili su veću gledanost diljem županije, ali ne u drastičnom broju. Zanimljivo je bilo i u Drnju gdje je gostovao žabnjanski Tomislav.

Osvit je u nedjeljno prijepodne dočekao momčad Miklinovca, utakmica je počela u 10 sati. Kako i priliči kišnom vremenu, mogli smo vidjeti dosta golova. Domaćin je slavio rezultatom 5-1, a neizvjesnost je trajala sve do 31. minute kada je Osvit pogotkom Gregureka povećao rezultat na 3-1. Poveli su gosti preko Maričića u 11. minuti, da bi domaći preko Drvarića do 27. minute okrenuli rezultat na 2-1. Ostale pogotke za domaće postigli su Gregurek, Glavak i Nikola Paradžik.

U Drnju se igrao derbi dva Tomislava, Tomislava iz Drnja i Tomislava iz Svetog Ivana Žabnog. Gledatelji su mogli vidjeti napetu i sadržajnu tekmu s puno nadigravanja, a na kraju je Drnje je slavilo 2-1 pogocima Borivoja Kovača.

Molve su na svom Krbuljinu ugostile momčad Legrada koja ima stopostotni učinak u ovom prvenstvu. Poslije 90 minuta slavila je molvarska Mladost rezultatom 2-1 prekinuvši tako Legradov niz od četiri uzastopne pobjede. Legrad je ovim porazom prepustio vrh Imbriovcu i Drnju, ali prošlo je tek pet kola.

Općinski derbi igrao se u Kunovcu gdje su se sastali Bratstvo Kunovec i Sloga iz Koprivničkog Ivanca. Okupilo se podosta gledatelja, a tri boda u džep spremila je ekipa Bratstva koja je slavila 3-2.

Novigradska Drava putovala je u Legrad na noge Borcu koji još ne zna za poraz ove sezone. Utakmica se igrala u Legradu kako bi se imbriovečki travnjak očuvao za gostovanje Dinama u srijedu. S druge strane, Drava još nije osvojila bodove u prvih četiri kola. Gledatelji su mogli vidjeti uvertiru Imbriovca pred utakmicu s Dinamom. Iako se mislilo da će Borac ući u tekmu mislima okrenutim ka Dinamu, tako nije bilo. Imbriovec je slavio 6-2 zahvaljujući Ivanu Vrkiću koji je zabio čak četiri pogotka, dok je za ostala dva asistirao. Izvrsna predstava kao pozivnica za spektakl u srijedu protiv Dinama.

Kalinovac je na svom terenu dočekao Panoniju iz Peteranca nadajući se što boljem rezultatu. Domaći nisu mogli računati na Darija Golubića koji je u prošlom kolu zaradio crveni karton. Gledatelji su mogli vidjeti tvrdu utakmicu koja je završila bez pogodaka. Obje ekipe imale su svoje prilike koje nisu uspjeli realizirati i na kraju su podijelili bodove. Kalinovac 0, Peteranec 0.

Prekodravac je vođen novim trenerom Napanom ugostio Ferdinandovac koji je u prošlom kolu kiksao na domaćem terenu protiv Kalinovca i osvojio samo bod. Prekodravac je tražio bodove šok terapijom, odnosno promjenom trenera. Ferdinandovac je ušao čvrsto u utakmicu postavivši se kao favorit, što i jest. U početnu postavu vratio se Kesić koji je postigao tri pogotka. Do poluvremena rezultat je bio 0-4, prvi gol bio je autogol, zatim su zabijali Kesić, Zvonar i Jasenko, da bi u drugom poluvremenu rezultat povisili Mihoković, Kesić i Josip Fuček. Konačan rezultat 1-8.

14. Prekodravac 0 0 5 -17 0

U Drugoj ŽNL igrao se derbi između Omladinca iz Herešina i Reke. Reka se pojačala Vladom Dragosavljevićom koji bi trebao popraviti efikasnost u napadu. Utakmica je bila zanimljiva za gledatelje, a završila je rezultatom 4-2 u korist domaćeg Omladinca.

Tehnika je svoju utakmicu odigrala u subotu i svladala Rudar s 1-0. Više možete pogledati ovdjePodravec iz Torčeca dočekao je ekipu Prugovca na svom terenu, a gosti su izvrsnom igrom vodili 0-2 na poluvremenu, da bi do kraja utakmice zabili čak pet pogodaka, ali i primili jedan, počasni pogodak za domaćina. Podravec 1, Prugovac 5. Pogotke su postigli Gašparov, Aubelj, tri Posavec, dok je za domaćina strijelac bio Kovač.

Bregi su na otežanom terenu ugostili ekipu Starigrada i utrpali im petardu, rezultat poslije 90 minuta bio je 5-0, dok je Lipa igrala protiv Mladosti iz Sigeca i odigrala neriješeno 1-1. Hrvatski bojovnik i Viktorija iz Vojakovca odigrali su svoju utakmicu u subotu, a domaćin je slavio 4-2.

U Gotalovu se igrao susjedski derbi između GOŠK-a i gostiju iz Gole, Fugaplasta. Utakmica je okupila velik broj gledatelja, a konačan rezultat bio je 2-2. Na kraju podjela bodova između susjeda.