2.6 C
PREKINUT NIZ

FOTO Hrabri Slavenaši preko Puclina i Krstanovića pred punim Apašom srušili Hajduk za prve bodove

Sertićevi izabranici uzeli su prve bodove ove sezone. Raspored im je bio sve samo ne naklonjen. Već u Rijeci vidio se znatan pomak naprijed, stoga će biti zanimljivo pratiti nastavak prvenstva koje, moglo bi se reći, tek počinje.

Svjesni smo težine suparnika, kao što bili i prethodna tri, kazao je trener Slaven Belupa Ivica Sertić uoči susreta 4. kola HT Prve lige. Nakon Osijeka, Dinama i Rijeke, današnji ogled protiv splitskog Hajduka na Gradskom stadionu Ivana Kušeka Apaša kompletirao je kvartet najtežih protivnika protiv kojih su Farmaceuti otvorili sezonu.

Premijerni pogodak sezone Koprivničanaca postigao je Krstanović, i to svega minutu nakon što je ušao u igru protiv Riječana. Kao što je Sertić najavio, svoje mjesto visoki napadač pronašao je u današnjem prvom sastavu, što je bio i glavni razlog za optimizam. S druge strane, nije bilo Čanađije koji je, navodno, izbačen iz ekipe te Božića zbog ozljede.

Nakon mirnih 15-ak minuta, gosti su zaprijetili preko Jradija koji je u ogledima jedan na jedan sa Zirdumom uspijevao uputiti udarac. Srećom po Slaven, Filipović je oba puta bio na razini zadatka. Netom prije kratkoga odmora, popunjene tribine Apaša mogle su vidjeti dva pokušaja Caktaša te jedan kontraški izlet Slavenaša koji je prošao neslavno – zaleđem Ejupija nakon dodavanja Delića, izbačenog dubinskom loptom po lijevoj strani.

Za najveće dotadašnje uzbuđenje zaslužan je u 28. minuti bio Paracki. Odlično je pucao iz slobodnog udarca s, otprilike, 25 metara, ali je još bolje intervenirao vratar Duka. I jedan i drugi sastav nastavili su igrati ziheraški. Sertić je s petoricom u sredini, te Krstanovićem i Ejupijem, koji se ponajprije oslanjaju na svoju fizičku snagu, zgusnuo sredinu. Prijetili su Edouk, Jradi, a najbolje je pokušao, i pogodio, Puclin. Na trenutak je probijajući lijevu stranu pronašao malo prostora i pucao, činilo se bezopasno, u prvi kut. Ono što je zaustavio desetak minuta ranije, Duka je sada groznom intervencijom propustio učiniti. Lopta mu je pobjegla ispod ruke, a Slaven je od 37. minute vodio 1-0. Valja istaknuti vrhunsku igru upravo Puclina koji se oduzimao loptu te povlačio većinu napada, kao i Međimorca koji je dobio gotovo sve zračne duele.

Krstanović s bijele točke potvrdio prvu pobjedu

Drugi dio nije mogao bolje početi po Slaven. Tek što je ušao u igru, Jakoliš je prilikom jedne gužve udario Međimorca i zaslužio crveni karton. Dekor nastavku tijekom kojega nije bilo pravih prilika oko 70. minute korištenjem i ubacivanjem pirotehnike dali su gostujući navijači. Inače, službeno je današnju utakmicu na Apašu gledalo 2879 gledatelja. Ulaznice su ‘planule’ gotovo sat vremena prije početka utakmice.

Pomalo nejasna situacija dogodila se u 79. minuti kada je drugi žuti karton dobio Bogojević. Na čuđenje gledatelja, sudac Matoc pokazao je prekršaj za goste, a vjerojatno ga je reakcija Slavenova veznjaka navela na izvlačenje i druge opomene. Odlukom revoltirana klupa domaćina nije mogla ostati mirna na takav razvoj. Najžešće je reagirao trener vratara Hontić zbog čega je Matoc i njemu pokazao, ovoga puta direktni crveni karton. Drugu utakmicu od njih četiri čistoga računa nije ostao niti Sertić jer je Matoc ponovno bio ‘lagan na obaraču’, pokazavši mu opomenu.

Nezadovoljstvo odlukama poslužilo je kao gorivo i motivacija Slavenašima. Ejupi je u kaznenom prostoru primio loptu, pokušao je zagraditi, Ismajli ga srušio, a Matoc pokazao na bijelu točku. Hladni, iskusni Krstanović preuzeo je odgovornost, poslavši Duku u jednu, a loptu u drugu stranu za vodstvo 2-0 u 84. minuti.

Kada se činilo kako će mreža Slavena ostati netaknutom, Eduok je majstorski plasiranim udarcem savladao Filipovića, pokazavši dio talenta o kojemu se pričalo od njegova dolaska u hrvatski nogomet.