Home Fotogalerije FOTO Hrvatska protiv Rusije pala već u prvome poluvremenu

FOTO Hrvatska protiv Rusije pala već u prvome poluvremenu

0
Ruskinje su bile presnažne za Hrvatsku // Foto: Ivan Brkić

Prevelika želja Hrvatske bila je vidljiva od samog početka dvoboja. Ruskinje su povele već u desetoj minuti, iako nisu same pronašle put do domaće mreže. To je autogolom učinila nesretna Žigić.

Nakon najboljih hrvatskih nogometaša, koprivničku publiku počastile su i najbolje hrvatske nogometašice, odigravši na Gradskom stadionu kvalifikacijsku utakmicu za žensko Europsko nogometno prvenstvo koje će se iduće godine održati u Nizozemskoj.

Hrvatske su se reprezentativke nadale povijesnom uspjehu, odnosno kvalifikaciji na završno natjecanje, no veliku prepreku predstavljale su Ruskinje. Pobjeda je bila neophodna žele li naše uzeti drugo mjesto u skupini i izravni plasman. Prvoplasirana Njemačka sa stopostotnim je učinkom nedostižna.

Agonija Hrvatica u prvome dijelu nastavila se samo 11 minuta kasnije pogotkom Karpove, a velikih 3:0 u 38. minuti postavila je Kozhnikova.

Nastavak utakmice vidio je bolje izdanje hrvatskih igračica, ali i rezerviranost gostujućih, koje je visoka prednost na poluvremenu dovoljno zadovoljila.

Nekoliko puta pokušala je Rudelić, pogodivši jednom i vratnicu, no gostujuća mreža ipak je do kraja dvoboja ostala netaknuta.

Novim porazom Hrvatska je ostala na četvrtom mjestu skupine, s bodom manje od Mađarske te četiri od Rusije. S ukupnih sedam bodova reprezentativke imaju i tri više od posljednje Turske.

Sljedeći, posljednji, kvalifikacijski susret Hrvatice će odigrati 20. rujna, ponovno protiv Rusije.