6.5 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.
prva hnl

FOTO Interov Serderov prošetao se obranom Slavena i zabio za ne baš očekivan poraz Farmaceuta

Mjesto u napadu zauzeo je Jelić, dok je Puclin ponovno počeo desno na krilu.

Novo, 22. kolo Hrvatski Telekom Prve lige igrano je u Koprivnici na Apašu. Domaći Slaven Belupo ugostio je susjeda na tablici, zaprešićki Inter. Uoči susret tri su boda dijelila ove dvije momčadi, a navijači koprivničkog kluba svakako su se nadali da će ta prednost narasti na šest bodova. U zapisniku se nije našao Krstanović koji se još uvijek muči s ozljedom.

Mjesto u napadu zauzeo je Jelić, dok je Puclin ponovno počeo desno na krilu. Da će suret biti težak za Farmaceute vidjelo se od prve minute. Inicijativa jest bila u nogama domaćih nogometaša, no pogodak u prvih 45minuta nismo vidjeli. Sumnjiva situacija dogodila se u 43. minuti kad je stoper Intera čini se igrao rukom, ali glavni sudac to nije okarakterizirao kao penal.

U drugi dio bolje su ušli gosti, prijetili su, a nered je radio Interov Serderov koji je bio na desnom krilu. Igrrala se 68. minuta kad se Serderov sjurio u 16 metara, lagano zaobišao Šarliju i pospremio loptu u gol za vodstvo Intera 0-1. Isti igrač našao se oči u oči s Filipovićem u 74. minuti, ali srećom po Slaven pucao je ravno u vratara.

Dok se čekalo da Slaven složi napad, Inter je prijetio, nakon kornera u 84. pucao je Rak, a odbijenu loptu plavi braniči nekako su izbili. Lijepo je iz poluvoleja pucao Bačelić-Grgić, no na kraju je bio samo korner.

Ovo je bio ipak neočekivan poraz Slavena koji dodatno komplicira stvari na ljestvici. Slaven i Inter sada imaju jednak broj bodova, a Istra ima zasada pet bodova manje. U idućem kolu Slaven gostuje kod Osijeka.

SLAVEN BELUPO: Filipović – Delić, Šarlija, Nowak, Karamarko – Vidović, Bačelić-Grgić, Čanađija – Menalo, Jelić, Puclin, još su igrali Mendy, Bogojević, Mladen.
TRENER: Ivica Sertić