18.7 C
liga prvakinja

FOTO Kakva drama u Koprivnici! Bazaliu iz junakinje u tragičarku, 30 sekundi prije kraja promašila sedmerac za veliki bod protiv moćnih Ruskinja

Za tjedan dana ove dvije ekipe ponovno igraju, ali u Rusiji, nakon čega slijedi pauza zbog Svjetskog prvenstva u Španjolskoj

Nakon teškog poraza u Njemačkoj prije dva tjedna, rukometašice Podravke Vegete danas su u Bepovoj dvorani tražile iskupljenje protiv vrlo jakog ruskog Rostova. Ekipe koja je u prvih šest kola upisala četiri pobjede, za razliku od podravkašica koje su bile na jednoj. Na tome su i ostale, jer su Ruskinje Koprivnicu napustile s rukama u zraku. Teže od očekivanog slavile su u dramatičnoj završnici 22:23.

Za razliku od prošlog kola, Podravka je danas izgledala znatno bolje, razigranije i hrabrije, iako je Mrđen imao velikih problema s igračkim kadrom. Nije mogao računati na Ilyinu, Franušić, Karlovčan, još od ranije na Zadravec i Buljan. Dakle, kadar je bio itekako prorijeđen, ali to se danas nije vidjelo.

Odlično prvo poluvrijeme…

Zahvaljujući Bazaliu i Šenvald naše su cure od starta bile u prednosti. Najveću su imale u 10. minuti, kada je već spomenuta Rumunjka Bazaliu zabila za 8:4. Nakon toga uslijedio je lagani pad, odnosno Ruskinje su ubacile u brzinu više i samo pet minuta kasnije izjednačile su rezultat (9:9). Uskoro su prešle i u vodstvo, imale 10:12 i kada smo mislili da podravkašice pomalo ostaju bez zraka, dogodio se preokret.

Pogocima Stelmakh i Milosavljević napravile su Koprivničanke seriju 3:0 i ponovno vratile rezultat na svoju stranu. Do kraja poluvremena zabio je i Rostov, tako da se na veliki odmor otišlo u egalu, na semaforu je pisalo 13:13. Da nije bilo neforsiranih pogrešaka u drugom dijelu tog prvog poluvremena, mogao je rezultat biti i bolji za 300-tinjak gledatelja, koliko ih se večeras okupilo u Koprivnici.

…Odlično drugo poluvrijeme

S obzirom na brojne izostanke, očekivao se u drugom poluvremenu lagani pad u redovima domaćih igračica. To se i dogodilo. Naime, u prvih 10 minuta prvog poluvremena zabile su čak osam golova, a u istom periodu drugog tek tri. I tu je Rostov, nažalost, stvorio prednost od dva pogotka, a mogao je i tri da Tucaković nije sjajno obranila sedmerac od Zaadi, najbolje gostujuće igračice.

Međutim, Podravka se nije predavala iako se mučila u napadu. Već smo napisali da su cure bile hrabre, borba je bila velika, tako da se Rostov nikako nije mogao odlijepiti. Stalno je bio na pogodak-dva prednosti, a Kalaus je dalekometnim udarcima i pogocima održavala svoju ekipu na životu. Nažalost, 13 minuta prije kraja, pri rezultatu 18:20, promašila je i sedmerac.

Gošće su to iskoristile, dvije minute kasnije otišle na plus četiri i u posljednji period utakmice ušle s nešto opipljivijom prednošću. Ipak, Bazaliu, koja je uz Kalaus večeras bila najbolja podravkašica, i Tucaković, koja je u nastavku zamijenila Dumansku, držale su Podravku na životu i šest minuta prije kraja bilo je 21:23. Ušli smo u neizvjesnu završnicu.

Bazaliu junakinja i tragičarka

Štoviše, dramatičnu, jer je Bazaliu svojim sedmim pogotkom tri minute prije kraja smanjila na minus jedan. Publika se napokon probudila, Rostov mučio u napadu i Podravka je u zadnju minutu ušla u napadu. Imala je i sedmerac 30 sekundi prije kraja, Bazaliu je kao najraspoloženija uzela loptu u ruke i pogodila vratnicu.

Rostov se izvukao i s dva boda odlazi iz Koprivnice, ali Podravka je zaslužila pljesak. Tako ju je publika i ispratila. Za tjedan dana ponovno igraju iste ekipe, ali u Rusiji. Ta utakmica igra se u nedjelju.