14.1 C
Subota, 20. travnja 2024.
liga prvakinja

FOTO Kakva šteta! Hrabre podravkašice stigle veliki minus i u dramatičnoj završnici ostale kratke za jedan gol

Podravka je i dalje pretposljednja na ljestvici, sa samo jednom pobjedom. Iza nje je crnogorska Budućnost.

Četvrti poraz u pet odigranih kola u sklopu Lige prvakinja upisale su večeras rukometašice Podravke Vegete. Nakon FTC-a, Bukurešta i Bresta, bolji je večeras, ovaj put u Koprivnici, bio i danski Esbjerg (26:27). Inače, još jedan klub s visokim ambicijama, koji je trenutno s tri pobjede, remijem i porazom u vrhu poretka. S druge strane, Podravka je pretposljednja, a iza nje je Budućnost.

Katastrofalan start i loša Dumanska

Baš kao i u prošlom kolu u Francuskoj, ponovno su podravkašice loše ušle u utakmicu. Već nakon par minuta igre gubile su 0:4, a prvi pogodak zabile su tek u devetoj minuti, kada je s krila skočila i vratarku lobala Korina Karlovčan. U takvom uspavanom ritmu teško su mogle uhvatiti korak s gošćama, koje su već nakon 15 minuta igre imale 8:3. Dakle, napad je ponovno bio problem, a obrana se nikako nije mogla nositi s raspucanom Breistol, uz koju je Pranjić ubrzo prilijepio flaster, odnosno Karlovčan, a nešto kasnije i Mugošu.

Međutim, problem je ponovno bio u Dumanskoj, koja je debelo ispod forme u kojoj bi trebala biti. U otprilike 25 minuta obranila je samo dva udarca, točnije bila je na mizernih 15 posto, tako da je Pranjić morao reagirati i mijenjati je s Antonijom Tucaković. Također, iz prvog poluvremena, koje je završilo 9:15 u korist Esbjerga, treba izdvojiti i dva pogotka Lee Franušić, koja je konačno dobila nešto više prilike. Na isto toliko nakon prvih 30 minuta bila je i Ana Turk, a jedan više zabila je Milosavljević.

Preporod u nastavku i drama na kraju

U nastavak je Podravka ušla hrabrije, zabila je pet pogodaka u gotovo isto toliko minuta, ali efikasan je bio i Esbjerg, koji je stalno održavao prednost od pet-šest pogodaka. Ipak, uz dvije obrane Tucaković i dva brza pogotka Mugoše, podravkašice su u 40. minuti stigle na minus tri, bilo je 17:20. Jensen Jesper, ne tako davno slavni danski rukometaš, a danas trener Esbjerga, nakon toga je pozvao minutu odmora, ohladio glave svojih igračica i dao sve ovlasti u ruke Breistol, bez koje bi gošće danas pale u Koprivnici. Bila je nezaustavljiva, a stala je na brojci od osam pogodaka.

Općenito gledano, Podravka je bila vrlo dobra u drugom poluvremenu. Vratila se u igru, bila nekoliko puta na minus tri, a pet minuta prije kraja smanjila i na minus dva. Pritisak je bio velik, a drama još i veća kada je Šenvald dvije minute prije kraja smanjila na gol zaostatka. Međutim, napad kasnije gošće su zabile sedmerac, vratile plus dva, a Milosavljević je u posljednjim sekundama postavila konačnih 26:27.

Šteta! Možemo samo žaliti što je takav pristup izostao u početku utakmice. Tada bi i rezultat bio drugačiji.

A sad – Mrđen!

Što se tiče igračkog učinka, Milosavljević (7), Kalaus (5), Turk (4) i Franušić (4) predvodile su ekipu, s time da posebno treba pohvaliti najmlađu od njih, Franušić, koja je dokazala da bi u budućnosti trebala dobiti više prilike. Također, pljesak je zaslužila i Tucaković, koja je imala nekoliko važnih obrana.

Iako ga nismo vidjeli u dvorani, ne sumnjamo da je ovu utakmicu gledao i budući trener Goran Mrđen, koji bi, kako smo prijepodne pisali, od idućeg tjedna trebao preuzeti ekipu. Mogao je vidjeti da ga čeka dosta posla, u kojem će mu pomoći Pranjić, koji će sjediti do njega. Puno vremena za neke veće promjene, osim eventualno psiholoških, neće imati, jer ih već idućeg vikenda čeka gostovanje kod dortmundske Borussije, ugodnog iznenađenja ove sezone. Ta utakmica igra se u subotu u 14 sati.