6.5 C
Petak, 19. travnja 2024.
prva i druga žnl

FOTO Kakvo ludo kolo! Potop vodećih u Prvoj ŽNL, Starigrad primio pet komada, GOŠK zabio devet, stala serija Omladinca

Drnjanski Tomislav je u derbiju bio bolji i apsolutno zasluženo uzeo je sva tri boda kod Bratstva, a taj posrtaj domaćina nisu iskoristili njihovi prvi pratitelji

Ako ste mislili da je prošlotjednom pobjedom Kunovčana u Molvama uveliko riješeno pitanje prvaka u Prvoj ŽNL, tada ste se prevarili. Naime, ovo kolo, 17. po redu, donijelo nam je brojna iznenađenja i posrtaje vodećih.

Prva se poskliznula ivanečka Sloga, koja je u Drnju ugostila Močilane. Očekivala su se lagana tri boda, no na kraju je Sloga mogla biti zadovoljna s jednim. Bači, koji je od Perića privremeno preuzeo momčad, odlično je postavio taktiku i da je bilo više sreće, već u prvih 45 minuta mogle su Močile matirati Ivančane. Imale su 0:2 golovima Batarilo Čerdića i Manojlovića te zicere za 0:3, a kad su to promašili kaznio ih je Rac u zadnjoj minuti prvog poluvremena. Za konačnih 2:2 pogodio je Mahović desetak minuta prije kraja. U istom terminu u Koprivnici su igrali Miklinovec i mladost iz Sigeca. Završilo je 1:1, uz pogotke Milasa i Cikuša, što znači da obje ekipe još uvijek čekaju na proljetnu pobjedu.

Utakmica Bratstvo kunovec Drnje

Poslastica kola igrala se u nedjelju prijepodne u Kunovcu, gdje su gostovali Drnjančani. Ne samo gostovali nego i uzeli sva tri boda, uz totalnu dominaciju. Unatoč tome što su domaćini poveli preko Bartolića, Drnanjčani su bili bolji kroz cijelu utakmicu, a okrenuli su zahvaljujući Hrženjaku i Širiću. Prvi je to poraz Bratstva u drugom dijelu sezone, dok je Tomislav sve bliže vodećima.

Tom rezultatu najviše su se veselili Molvarci, koje je nekoliko sati kasnije čekao težak posao u Žabnu. Pobjeda ih je vraćala u život, no do nje nisu došli, jer Radnik igra odlično. To je pokazao i danas, rasturivši Molvarce s visokih 4:0 . U preostale tri utakmice, Kalinovac je u Peterancu poveo, ali na kraju i izgubio 2:1, novigradska Drava i đelekovečki Osvit odigrali su tvrdih 90 minuta u kojima nije bilo golova, dok se Lipa neočekivano poskliznula u Vojakovcu kod zadnje Viktorije. Bilo je 1:0 za domaćine.

Bratstvo je i dalje vodeće, s četiri boda više od Sloge i molvarske Mladosti.

Druga ŽNL

Kolo u Drugoj ŽNL ludom utakmicom jučer su otvorili Sokol i Fugaplast. Bilo je puno golova i prilika, a na kraju su sretniji bili domaćini s 3:2. Bregovci su se vratili na pobjednički kolosijek slavljem 6:1 protiv Bojovnika, dok je Omladinac nakon sjajne serije zasutavljen i to kao domaćin. Zaskočio ga je vrlo dobar Mičetinac s 0:1. Derbi kola igrao se u Prugovcu, gdje je gostovao Prekodravac. S obzirom na to da se bore za vrh ljestvice, bodovi su bili od velike važnosti i jednim i drugima, a na kraju su ih uzeli gosti iz Ždale, koji su pobijedili 0:2.

ŽNL Herešin - Mičetinec

GOŠK je obranio domaćin teren protiv Gornje Rijeke i podario joj čak devet komada, Rudar iz Glogovca opravdao je ulogu favorita u Torčecu s 2:4, dok su Starograđani u Čvrstecu poraženi 5:3, iako su gubili 5:0.

Bregovci su ovdje sigurni na vrhu s velikih osam bodova prednosti ispred prvih pratitelja, no zato je iza njih prava ludnica, jer je u borbu za drugo mjesto uključeno čak šest klubova.