FOTO “Kaštelanke” i Varaždinci osvojili Cerine Studena Open

Prošlog vikenda na Gradskim bazenima Cerine u Koprivnici održan je Cerine Studena Open turnir odbojke na pijesku koji je okupio brojne ekipe u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Čak 19 muških i sedam ženskih ekipa natjecalo se kako bi osvojili laskavu titulu osvajača ovogodišnjeg turnira.

Ove godine, osim sudionika iz Koprivnice, Varaždina, Čakovca i Ludbrega, prijavile su se i ekipe iz Zagreba.

U ženskom dijelu turnira pobjedu su odnijele cure iz Čakovca „Kaštelanke”, dok su u muškom dijelu turnira prvo mjesto osvojili Varaždinci.

U napetom finalu ženskog turnira, koje je bilo odlično popraćeno od strane gledatelja, sastale su se ekipe „Kaštelanke” i „KOP Čakovec”. Kaštelanke su bile uspješnije te su odnijele pobjedu. Naime, meč je završio rezultatom 21:13 i 22:20.

U velikom finalu u muškoj konkurenciji sukobile su se ekipa „Varaždin” i ekipa „KOP Čakovec”, koje su gledateljima priuštile pravi odbojkaški spektakl. Nakon atraktivnog meča i žustre borbe, rezultatom 21:13, 21:18, Varaždinci su nadvaladali „KOP Čakovec” te se okitili laskavom titulom osvajača turnira.

U napetoj borbi treće mjesto kod muškaraca osvojili su „UŠRPS” iz Koprivnice koji su pobjedili ekipu „Mare”. UŠRPS je bio uspješniji te je odnio tijesnu pobjedu. Naime, meč je završio 21:16, 10-21, 16-14 , dok su u ženskoj konkurenciji treće mjesto osvojile djevojke iz “UŠRPS ” koje su u dva seta nadjačale „Ribice” sa rezultatom 21:14, 21:11.

Prva tri mjesta, i u muškoj i u ženskoj konkurenciji, ekipama su donijela vrijedne novčane nagrade i poklon pakete partnera turnira Podravke.