9.6 C
Pretkolo hrvatskog kupa

FOTO Koprivnica ‘nestala u 60 sekundi’, Jaković odveo Križevce u glavni ždrijeb Kupa gdje ih najvjerojatnije čekaju Dinamo, Rijeka ili Hajduk

Prema posljednjim neslužbenim informacijama čini se kako će u Križevce u prvom kolu Kupa stići zagrebački Dinamo. Treba pričekati da informacija postane službena.

Travnjak molvarske Mladosti danas je bio domaćin susretu pretkola hrvatskog Kupa između Koprivnice i Sloge iz Mravinaca. Gosti su stigli iz predgrađa Splita, a s njima je došlo i dvadesetak navijača iako su neke najave govorile kako će stići dva puna autobusa onih najvatrenijih.

Obje momčadi oprezno su krenule u utakmicu, prvenstveno zbog nedovoljnog predznanja o svom protivniku. Sjajnu priliku imala je Koprivnica u 34. minuti, ali Vrkić je pucao pored gola. Kada se očekivao kraj poluvremena, Kolar je probio lijevu stranu i gotovo iz mrtvog kuta “zašiljio” loptu pod gredu i u mrežu Dalmatinaca za vodstvo Zelenih.

Kako je krenulo drugo poluvrijeme gosti su naočigled svih krenuli po izjednačujući pogodak. Pritisak im se ubrzo itekako isplatio, prvo je glavom zabio kapetan i najviši igrač na terenu Marović, da bi za samo 60 sekundi isti igrač bio asistent za potpuni preokret gostiju. Pogodak je zabio Toni Katić.

Koprivnica je priliku za izjednačenje imala preko Jagarinca, ali on je sa samo sedam, osam nevjerojatno opalio preko gola. U posljednjoj minuti gosti su postavili konačnih 1-3 preko Katića.

Radnik-Križevci su na svom terenu ugostili Rovinj iz istoimenog istarskog grada. Gosti su stigli sa samo 13 igrača, što su domaćini naposljetku iskoristili. Prvo poluvrijeme gosti su promašili jedan ‘mrtvac’, dok su Križevčani imali tri, četiri izgledne prilike.

Drugo poluvrijeme proteklo je u znaku domaćina. Odmah početkom drugog dijela ovoljetno pojačanje Križevaca Franjo Jaković zabio je za vodstvo, a zatim je to vodstvo sam udvostručio.

Pitomača je gostovala u Zagorju kod Bednje iz Beletinca. Igrači trenera Pranjića već su u trećoj minuti bili u zaostatku, a u 39.-oj minuti domaćin je povisio na 2-0. Do kraja se rezultat nije mijenjao.