5.4 C
Subota, 20. travnja 2024.
PRVI ŠUMSKI TRAIL

FOTO Koprivničanci Vanja Rupčić i Nino Berta osvojili utrke na sedam kilometara

Nakon što je više od 170 atletičara protrčalo ciljnom ravninom prve koprivničke Šumske utrke, poznati su i pobjednici po muško-ženskim kategorijama.

Nakon što je više od 170 atletičara protrčalo ciljnom ravninom prve koprivničke Šumske utrke, poznati su i pobjednici po muško-ženskim kategorijama. Što se tiče kraće staze, one na sedam kilometara, prva mjesta u obje kategorije osvojili su Koprivničanci.

Kod djevojaka, prva je bila Vanja Rupčić iz AK Koprivnica, koja je stazu istrčala za 40 minuta i pet sekundi. Druga je bila Dragana Osman iz Vujec running teama (Koprivnica), a treća Natalija Samardžić iz Vrbovca.

Kod muškaraca na najviše postolje stao je Nino Berta iz Koprivnice, koji je sedam kilometara istrčao za 32 minute i 42 sekunde. Do njega je stao Antonio Grožinić, također iz Koprivnice, a treći je bio još jedan domaći adut, Vladimir Obranović.

Utrke na 14 kilometara proslavile su trkače izvan Koprivnice. Kod djevojaka prvo mjesto otišlo je prema Slavonskom Brodu, a osvojila ga je Mateja Kaniški s vremenom 1:18.50. Lora Žuliček iz Koprivnice bila je druga, a Ivančica Jež iz Zaboka treća.

Kod muškaraca, sva tri najbolja mjesta osvojili su predstavnici zagrebačkih klubova. Aleksandar Svetec iz AK Sljeme bio je prvi s vremenom 1:05.23. Iz istog kluba je drugoplasirani Goran Đogolović, a trećeplasirani je bio Ivan Maltar iz AK Remetinec.

Osim medaljama, pobjednici po svim kategorijama nagrađeni su i simboličnim novčanim nagradama.