14.1 C
idućeg vikenda bepov memorijal

FOTO Koprivničke rukometašice pobjedom protiv Lokomotive zaključile nastup na Kandijinom memorijalu

Već idućeg vikenda u održat će se Memorijal 'Josip Samaržija Bepo' u gimnazijskoj dvorani, a domaćin će biti upravo Podravka.

Nakon što su jučer otvorile memorijal Vinka Kandije porazom od Krim Mercatora s 33-28, danas u podne Podravkašice su igrale protiv crnogorske Budućnosti. Taj susret završio je rezultatom 18-19 za Crnogorke.

Posljednji susret Kandijina memorijala za rukometašice Podravke i Zlatka Saračevića igrao se isto danas, u 17.30 sati protiv već poznatih protivnica, Lokomotive iz Zagreba.

Kako pišu službene stranice rukometnog kluba, RK Podravka Vegeta sjajno je ušla u utakmicu s RK Lokomotivom Zagreb te su već u prvih pet minuta pokazale svoju snagu u obrani, ali i napadu. Dobre je volje bila i vratarka Antonia Tucaković pa su već u 5. minuti Koprivničanke povele 4:0 i izazvale trenera Lokomotive da pozove minutu odmora.

U nastavku utakmice Podravka i dalje dominira i na terenu se mogu vidjeti prave smislene akcije, a samim time kroz cijelu utakmicu Lokosice ne uspijevaju doći do rezultatske prednosti. Rezultat je na poluvremenu bio 14:9 za Podravku.

Dobar ritam zadržale su Podravkašice i u drugom poluvremenu kada su kvalitetom u obrani zatvarale Lokosicama put za rezultatski priključak dok je Jovana Risović obranila nekoliko zicera s krila. U 48. minuti trener Lokomotive zove i minutu odmora jer Podravašice dolaze na +6. Nakon toga Lokosice su pokušale malo popraviti situaciju s nekoliko agresivnijih napada no Podravkine su cure nastavile pratiti nametnuti ritam. Krajnji je rezultat 27:23 za Podravku. Trener je kratko komentirao cijeli turnir.

– Odigrali smo tri utakmice i vidjeli na kojim stvarima trebamo poraditi. Nije to baš bajno izgledalo u prvim utakmicama no kako idemo dalje vidi se promjena. Rezultat ovdje uopće nije važan, važno je samo da radimo i dalje, idemo naprijed i izvučemo najbolje što možemo – kazao je trener Saračević.

Već idućeg vikenda u održat će se Memorijal ‘Josip Samaržija Bepo’ u gimnazijskoj dvorani, a domaćin će biti upravo Podravka.