4.6 C
Utorak, 16. travnja 2024.
Prvenstvo hrvatske atletske lige sjever

FOTO Koprivnički atletičari ostvarili odlične rezultate među dvjestotinjak trkača na krosu kraj Cerina

U ukupnom ekipnom poretku domaći atletičari bili su najuspješniji i osvojili su prva mjesta i u ženskoj i u muškoj konkurenciji.

U nedjelju je u Koprivnici kod Bazena Cerine održano Pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske atletske lige – sjever u krosu.

Na krosu u organizaciji Atletskog kluba Koprivnica u 12 disciplina je sudjelovalo dvjestotinjak atletičara iz 14 klubova.

U najmasovnijim kategorijama limača i limačica na 600 metara (godišta 2006. i mlađi) sudjelovalo je ukupno šezdesetak najmlađih trkača i trkačica.

Josipa Mikulec osvojila je 5. mjesto, Rajna Perošić bila je 11., a jedna od najmlađih sudionica krosa Dora Lovrinović, rođena 2009. godine, bila je odlična 12.

Kros Cerine

U ekipnom poretku limačice su osvojile 3. mjesto. U utrci su sudjelovale i Ivana Cenko (15. mj.) i Lana Zagorščak (19. mj.).

U kategoriji limača najuspješniji je bio Mateo Šegović (4. mjesto), Luka Jug bio je šesti., a Sven Džendžo sedmi. Ekipno su limači osvojili 2. mjesto. U utrci si još sudjelovali Jakov Jurić (14. mj.), Ivan Bebek (19. mj.), Martin Domanovac (21. mj.) i Luka Kolonić (22. mj.)

U kategoriji seniorki na 2000 metara prva tri pojedinačna mjesta te ekipno 1. mjesto pripalo je koprivničkim seniorkama Kristini Borovec, Ivani Merz i Dijani Radotović, a uspjehu su se pridružile Mirjana Hanžek i Morana Mikulec osvojivši 4. i 5. mjesto. Sve navedene seniorke su članice škole trčanja za odrasle koja je s uspješnim radom krenula prije godinu dana pod vodstvom Marije Vladušić.

U kategoriji seniora na 5000 metara drugo mjesto osvojio je Oliver Orešić, Goran Gregurec bio je četvrti, a Marko Jertec šesti. Svojim plasmanima osvojili su ekipno 2. mjesto u ovoj kategoriji. Trčali su još Benyamin Vuk (7.) i Božo Šegović osvojivši deveto mjesto.

Kros Cerine

Jan Tisaj bio je najuspješniji domaći atletičar u konkurenciji mlađih kadeta na 800 metara osvojivši 5. mjesto. Petar Cenko bio je 12., a Lovro Priselec 15. Ekipno su mlađi kadeti osvojili 3. mjesto.

Ekipnu pobjedu u kategoriji starijih kadeta na 1000 metara osigurali su Ivan Mikulić osvojivši 2. mjesto, Leopold Jurić (11.) i Petar Csik (14.)

Treći u kategoriji mlađih juniora na 2000 metara bio je Marko Gregurec, četvrto mjesto osvojio je Luka Šoštarić, a šesti je bio Albert Rušak. Njih su trojica nastavili dominaciju u ekipnoj konkurenciji iz ranijih uzrasta i osvojili prvo mjesto i u kategoriji mlađih juniora.

Kod mlađih kadetkinja na 800 m, najuspješnija je bila Tara Rušak osvojivši 7. mjesto, Marija Gašparić bila je 17., a Katja Ljubić 20. Ekipno su mlađe kadetkinje bile četvrte, a utrku su uspješno završile i Magdalena Matišić (26.), Barbara Džendžo (27.) i Lorena Matišić (28.).

Sara Tetec bila je 10., Ivana Tkalec 11., a Tena Šalko 17. u utrci starijih kadetkinja na 1000 metara što je bilo dovoljno za ekipno 4. mjesto.