9.6 C
atletika

FOTO Koprivnički atletičari uspješno nastupili na tri natjecanja

U kategoriji djevojčice 7. i 8. razreda na 1000 metara pobijedila je Laura Sabolec, a kod djevojčica 5. i 6. razreda isto na 1000 metara pobijedila je Anja Slavinić.

Hitre drape u Fužinama dokazale da nikada nije kasno za prvi polumaraton

U subotu, 17. lipnja 2017. godine, polaznice Škole trčanja za odrasle AK Koprivnica pod nazivom Hitre drape uspješno su istrčale svoj prvi polumaraton (21 kilometar) na desetom izdanju fužinskog polumaratona Tri jezera koje je privuklo šestotinjak trkača podijeljeno u tri kategorije djeca, građanstvo i polumaratonci.

Staza polumaratona vodila je po prekrasnim krajolicima Fužina, točnije obalama tri jezera Bajer, Lepenica i Potkoš i njezina je trasa prilično zahtjevna.

U konkurenciji 232 trkača, u kategoriji polumaratonaca, svoj prvi polumaraton istrčale su Antonija Štefotić u vremenu od 1:54:47, Estera Rac u vremenu 2:02:53, Ivana Merc u vremenu 2:09:54, Dijana Radotović u vremenu 2:10:40 i Martina Lauš-Lozo u vremenu 2:18:34, dok je u utrci na 7 km nastupila Mirjana Hanžek sa rezultatom 39:35.

Svoj prvi polumaraton na ovoj utrci istrčao je i Koprivničanac Neven Radotović u vremenu 1:43:47.

Polaznice Škole trčanja za odrasle Hitre drape do ovog uspjeha došle su nakon samo 14 mjeseci treniranja što je znak da su pripreme bile više nego kvalitetne i dobre.

Kao što same kažu sa treniranjem nastavljaju i dalje u sezoni kada ih očekuje još nekoliko polumaratona, a sljedeći na redu biti će onaj u Ljubljani.

24. Vrbovečki polumaraton i 12. utrka djece Vrbovec 2017.

Pobjednik 24. Vrbovečkog polumaratona koji se održavao u nedjelju je Danijel Katalenić član AK Koprivnica sa rezultatom 1:19.28.

Na svom prvom polumaratonu nastupio je i Božo Šegović koji je zauzeo 25. mjesto apsolutno te drugo mjesto u kategoriji muški 55 sa rezultatom 1:54.39. U sklopu polumaratona održala se i utrka na 5 kilometara u kojoj su postignuti slijedeći rezultati: Ivan Bebek je bio osmi, a u kategoriji M19 zauzeo drugo mjesto sa 28:07:00, dok je Tihomir Bebek bio 10. ukupno, a u kategoriji M40 bio je šesti sa vremenom 30:18:00.

Održana je i 12. utrka djece Vrbovec 2017. u kojoj je osvojeno devet medalja.

Kod dječaka 3. i 4. razreda na 500 metara pobijedio je Mateo Šegović, dok je Petar Cenko zauzeo drugo mjesto.

Kod djevojčica 3. i 4.razreda na 500 metara Josipa Mikulec osvojila je drugo mjesto.

Dječaci 1. i 2. razreda na 500 metara pobijedio je Ivan Bebek.

Djevojčice 1. i 2. razreda na 500 metara pobijedila je Ivana Cenko dok je Matea Cenko zauzela treće mjesto.

Najmlađi sudionici su trčali na 100 metara u kategoriji dječaka 4-7 godina pobijedio je Petar Slavinić dok je kod curica 4-7 godina Iva Mikulec osvojila drugo mjesto.

POJEDINAČNO PH STARIJE JUNIORKE I JUNIORI

Marko Gregurec i Ivan Mikulić nastupili su 18. lipnja, u Varaždinu, na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za starije juniore na 800 metara te je Marko zauzeo šesto mjesto s vremenom 2:02,60, a Ivan 8. mjesto s vremenom 2:07,46.