10.2 C
treća hnl i četvrta nl bj-kc-vt

FOTO Kovač šokirao Tehničar u trećoj minuti nadoknade, Vrkić uništio Bilogoru, teški porazi svih trećeligaša

Odlično su naši klubovi prošli u Četvrtoj NL, a vrlo loše u Trećoj HNL

Odigrane su utakmice 15. kola Četvrte NL BJ-KC-VT, u kojem je, barem nama iz Podravine, najzanimljivija bila ona u Imbriovcu, gdje je domaći Borac ugostio vodeći Tehničar iz Cvetkovca. S pravom se ovaj okršaj naziva podravskim ‘El Clasicom’ i u to smo se danas ponovno uvjerili.

U tvrdoj utakmici svatko je zabio po pogodak, a oba su pala u drugom poluvremenu. Strajnić je doveo goste u vodstvo pa nakon toga pocrvenio, a domaćine je u trećoj minuti razveselio Kovač, zabivši za konačnih 1:1. Unatoč remiju, Cvetkovčani i dalje imaju četiri boda više od drugoplasirane Pitomače.

Nekoliko kilometara dalje igrao se i drugi podravski okršaj, jer je u Legrad doputovao Ferdinandovac. Gosti imaju dosta problema u ovom drugom dijelu sezone i to se danas vidjelo, jer su ostali bez ičega. Graničar je slavio 1:0 pogotkom Nađa i došao današnjem rivalu na samo minus jedan.

Veliki posao napravio je i drugi Graničar, onaj đurđevački. Iako je bio domaćin, Graničar je istrčao u podređenom položaju spram, do ovog kola, trećeplasirane Bilogore, no to se na terenu nije vidjelo i Picoki su uzeli super vrijedna tri boda i slavili 4:2. Ujedno su se maknuli s pretposljednje pozicije. Vrkić je zabio hattrick, a jednog je dodao Fusić.

Treća HNL Sjever

Što se tiče Treće HNL Sjever, svi naši predstavnici su gostovali i tu nemamo dobre vijesti. Koprivnica je bez nekoliko važnih igrača otputovala prema Ždralovima i kući se vraća s tri komada u mreži. Prvog su dobili su u 43. minuti, a sljedeća dva u 61. i 62. minuti.

Još toliko dobili su Virovci u Varaždinu od Varteksa. Dakle, Podravac je poražen 6:0, ali treba naglasiti da je igrao s igračem manje od sredine prvog poluvremena. Nažalost, u ovom proljetnom kolu i nakon četiri odigrane utakmice Virovci još uvijek nisu zabili ni gol.

Križevčani su, pak, igrali derbi za prvo mjesto protiv Poleta u Svetom Martinu na Muri. Dobro su počeli i nakon desetak minuta poveli preko Carlosa, ali su domaćini preokrenuli i slavili u konačnici 3:1.

Na ljestvici je Radnik pao na trće mjesto, Koprivnica je deveta, a Podravac pretposljednji sa samo bodom manje od Koprivnice.