5.4 C
osjetila se razlika liga

FOTO Križevci šaptom pali, Koprivnica osvojila naslov pobjednika županijskog kupa

Križevci su imali priliku zabiti počasni gol, no Sučić se nije najbolje snašao sam pred vratarom Medenjakove ekipe.

Sportski park u Virju danas je bio domaćin finala županijskog nogometnog kupa u kojem su se sastali trećeligaš Koprivnica i četvrtoligaš Križevci. Neutralan teren jamčio je da nijedna momčad neće imati prednost. Glasniji su bili navijači kluba iz grada sv. Marka, međutim nogometašima Križevaca to nije puno pomoglo.

Već u petoj minuti poigravanje Marasa u zadnjoj liniji nije iskoristio Jambrušić, a isti igrač bio je neprecizan u 19. minuti nakon povratne lopte. Ipak, ono što nije zabio iz prva dva pokušaja, uspio je iz trećeg. Pušić je vratio loptu u šesnaesterac, Tucaković ju s druge stative proslijedio Jambrušiću koji nije imao težak zadatak dovesti Zelene u vodstvo.

Već u 27. minuti bilo je 2-0. Tucaković je sjajno nabacio Jajalu koji je nogom pospremio loptu iza leđa Vrbančića. Križevci nisu imali značajne pokušaje prema golu Koprivnice, a Jambrušić je još jednom prije isteka 45. minute pogodio gredu.

U drugom poluvremenu isti film, Koprivnica igra i zabija. Nedostatak koncentracije Švagelja je stajao žutog kartona i penala za Zelene, a s bijele točke precizan je bio kapetan Tucaković za 3-0.

Konačnih 4-0 postavio je Sminderovac nakon još jednog proboja današnjeg najboljeg pojedinca Tucakovića. Križevci su imali priliku zabiti počasni gol, no Sučić se nije najbolje snašao sam pred vratarom Medenjakove ekipe.

Na kraju zasluženo slavlje Zelenih koji su pokazali veću razinu fizičke spreme i automatizacije, no Križevcima ostaje utjeha kako će iduće sezone igrati pretkolo Hrvatskog nogometnog kupa.