7.1 C
PRETKOLO HRVATSKOG KUPA

FOTO Križevci se vratili u život nakon dva pogotka zaostatka, no favorizirano Dugopolje slavilo u završnici

Premda je drugoligašku sezonu momčad s juga otvorila porazima od Jaruna i Sesveta, danas su došli do pobjede, a time i prolaza u iduću fazu natjecanja.

Imbriovečki Borac svoj je put u Hrvatskom kupu zaključio u pretkolu, izgubivši od Nehaja. Time je sastav iz Senja opravdao status favorita. Drugi koprivničko-križevački predstavnik u nacionalnom natjecanju jest križevački Radnik, sastav koji je, podsjetimo, poražen u finalu našega Županijskog kupa.

Time su i Križevčani ostvarili plasman u nacionalni Kup te su danas, na Gradskom stadionu, odmjerili snage s Dugopoljem, članom Druge HNL koji je aktualnu sezonu otvorio dvama porazima – prvo od Jaruna, a zatim i Sesveta.

Trener Dražen Kemenović na vrata je postavio Miroslava Koprića, dok su desetoricu ostalih činili Niki Orešković, Luka Tihelka, Ronaldo Rengel, Marko Nikolić, Goran Dlesk, Seok Sanghun, Krunoslav Srbljinović, Luka Vinski, Matija Petak i Filip Srpak. Kapetan domaćina bio je Koprić.

Prigorci su imali vrhunsku podršku s tribina Gradskog stadiona // Foto: Ivan Balija

Vukas je, s druge strane, istrčao s Josipom Silićem među vratnicama te Rokom Kurtovićem, Dujom Javorčićem, Josip Maganjićem, Vilimom Posinkovićem, Antom Kulišom, Brunom Jenjićem, Mateom Bašićem, Antom Bekavcom, Marijom Mornarom i Marinom Karabatićem u polju. Kapetansku traku oko ruke nosio je također vratar, u ovome slučaju Silić.

Glavni sudac utakmice bio je Ante Čuljak, a njegovi pomoćnici Marko Stolnik i Mile Varivoda.

Gosti su došli u vodstvo u desetoj minuti kada je pogodio Mornar, da bi Maganjić u 36. udvostručio vodstvo. I kada se rezultatski činilo kako će favorizirani suparnik relativno lako doći do pobjede, Prigorci su se probudili. Prvo je u 44. minuti Nikolić s 11 metara smanjio zaostatak pa se s 1-2 otišlo na odmor. U nastavku su, u 76. minuti, na veselje domaćih navijača, koji su s tribina pratili ogled, Križevci izjednačili. Pogodio je još jednom Nikolić.

Nažalost, sadržajna je utakmica u konačnici otišla na stranu Dugopolja. Dvije minute prije kraja treći i odlučujući pogodak postigao je Javorčić iz slobodnog udarca i time izbacio Križevčane.