5.4 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.
Prva i Druga ŽNL

FOTO Kučanda u zadnji tren zabio za slavlje Drnja, bez pogodaka u Legradu, Kalinovac razbio Dravu, more neriješenih rezultata u Drugoj ligi

Završeno je i šesto kolo Prve i Druge županijske nogometne lige. Vodeći Borac nije pokleknuo u Ivancu, a napeto je bilo i u Legradu te Drnju. Miklinovec i Bratsvo svoju su utakmicu odigrali u subotu, a hat-trickom Hajdića slavili su gosti. Kakva je situacija na tablici, tko je napredovao, a tko nazadovao pogledajte u nastavku.

Dvoboj visokoplasiranih momčadi Prve ŽNL igrao se u Legradu. Domaći Graničar dočekao je ambiciozni Ferdinandovac koji je tražio što bolji rezultat na Fizešu. Poslije 90 minuta mreže su ostale netaknute. Utakmica bez previše prilika završila je podjelom bodova, 0-0.

U Peterancu je na noge Panoniji stigao posljednjeplasirani Prekodravac iz Ždale. Novi trener Napan na premijernom se nastupu protiv Ferdinandovca nije iskazao (1-8), te je novu priliku imao danas na gostovanju u Peterancu. Dvoboj začelja završio je podjelom bodova, konačnim rezultatom 0-0.

U Novigradu Podravskom igrao se susret domaće Drave i gostujućeg Kalinovca. Domaćin je do ove utakmice bio bez bodova, dok su gosti sakupili pet bodova. Kalinovac je na kraju slavio s visokih 0-4, pogotke su zabili Petih, Miklečić i dva Skender.

Borac iz Imbriovca u tjednu je odigrao najveću službenu utakmicu u svojoj povijesti, ali slijedio je povratak u realnost i susreti Prve ŽNL. Danas je Borac gostovao u Koprivničkom Ivancu kod Sloge, a igrati su počeli tek nakon što im je isključen igrač Buzina. Zabili su Međurečan, Pjetri i Prvčić, a slavili su 1-3.

Osvit je putovao u Žabno gdje ih je dočekao Tomislav predvođen Kukecom i Dragom Papom. Žabno se postavilo kao favorit, što govori i rezultat na kraju utakmice, slavili su 6-2. Pogotke su postigli Papa, Kusobrak, Sičaja, Bartol, Lacković i Dubravec, dok su za goste zabili Petak i Glavak.

U Molvama igrala se zanimljiva utakmica između domaće Mladosti i aktualnog prvaka Tomislava iz Drnja. Molve su u prošlom kolu skinule skalp do tad stopostonoj momčadi Legrada, stoga su se s pravom nadali dobrom rezultatu u današnjoj utakmici. Ipak, nakon mirovanja mreža i igrača, u 80. minuti Domagoj Kučanda ukazao se za Drnje i zabio pobjedonosni pogotak za slavlje Tomislava u Molvama. Molve Drnje 0-1.

Miklinovec – Bratstvo 2-3

U Drugoj ŽNL Tehnika je u subotu pomalo začuđujuće odigrala neriješeno u Sigecu i tako prekinula niz od pet uzastopnih pobjeda upisavši remi. Poslije 90 minuta rezultat je bio 2-2, strijelci za domaćina bili su Benko i Franjkić, a za goste iz Koprivnice Blažek i Đuraj. U dvoboju začelja između Rudara iz Glogovca i GOŠK-a iz Gotalova situacija nije bila bitno drugačija, Utakmica je završila podjelom bodova 1-1, a Rudar je tako stigao do svog prvog boda ove sezone.

Reka je na svom terenu dočekala vojakovačku Viktoriju i odigrala isto  .U Goli je kod Fugaplasta gostovala ekipa Hrvatskog bojovnika. Domaćina i goste dijeli samo jedan bod i jedno mjesto na tablici, (8. i 9. pozicija), pa se nakon 90 minuta očekivala jasnija situacija. Ipak, situacija nije ništa jasnija, završilo je 1-1.

Starigrad je na svom terenu dočekao hlebinsku Lipu koja je ove sezone upisala 13 od mogućih 15 bodova. S druge strane, Starigrad je slabije krenuo u prvenstvo upisavši pet bodova. U ovom susretu nijedna ekipa nije slavila, ali ni izgubila, završilo je bez pogodaka, 0-0. U Prugovcu gostovala je ekipa Mladosti iz Koprivničkih Bregi te slavila s 1-4.

U lokalnom derbiju Druge ŽNL između Omladinca iz Herešina i Podraveca iz Torčeca bolje su se snašli domaćini koji su pogotkom Šepeca slavili minimalnom prednošću od 1-0.