6.8 C

FOTO // Kup nacija: Kazahstan bolji od Hrvatske, Španjolska svladala selekciju KC lige

U Koprivnici su u petak odigrane utakmice 1. kola Kupa nacija u mininogometu. Hrvatska je izgubila od Kazahstana s 1:2, dok je Španjolska istim rezultatom svladala selekciju KC lige koja se odlukom organizatora također našla u natjecateljskom dijelu turnira.

Utakmica Hrvatske i Kazahstana bila je vrlo uzbudljiva i neizvjesna do posljednje sekunde. Kazahstanci su rano poveli, a u prvom dijelu susret je prekinut zbog ozljede ruke Jusupova kojeg je s terena iznijela ekipa hitne pomoći.

Nakon prekida susret je nastavljen, Hrvatska je napadala te u prvoj minuti nastavka zasluženo izjednačila golom Rančića iz kaznenog udarca, ali je slavlje Kazahstancima nakon tri pogođene vratnice osigurao Tatibajev u posljednjoj minuti.

Sjenu na utakmicu bacio je nesportski potez Kranjčeca koji se bespotrebno krenuo obračunati s pričuvnim vratarom suparničke momčadi te je zaradio crveni karton.

U drugoj utakmici dana selekcija KC lige predstavila se u odličnom svjetlu protiv reprezentacije Španjolske. Nakon vodstva Furije izjednačio je Hrenić, a konačnih 2:1 postavio je prekrasnim pogotkom Salas u 26. minuti.

Dodajmo i da su se u revijalnom susretu sastali prvak KC lige Active Commerce i zagrebački Medvedgrad, a rezultat je bio 1:1.

Kup nacija završava u subotu, a u Sportskoj dvorani Srednje škole na rasporedu su još četiri službene te jedna revijalna utakmica koju će odigrati koprivnički političari i novinari.

HRVATSKA – KAZAHSTAN 1:2 (0:1)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Srednje škole. Gledatelja 400. Suci: Šimčić i Havaić (Hrvatska).

HRVATSKA: Mihaljević, Habazin, Tomić, Išaretović, Močibob, Kleščić, Rihtar, Lukavečki, Kranjčec, Rančić, Borošak, Bura. IZBORNIK: Danijel Knežević.

KAZAHSTAN: Rušinas, Darabajev, Sluimen, Tatibajev, Imanbekov, Kan, Sangajev, Bernatskij, Karimov, Jusupov, Kasenov, Kulmatov, Mamrainov.

IZBORNIK: Jerlan Jarilkasinova.

STRIJELCI: 0:1 – Bernatskij (3), 1:1 – Rančić (21-7 m), 1:2 Tatibajev (40).

CRVENI KARTON: Kranjčec (40 – nesportsko ponašanje).

IGRAČ UTAKMICE: Aidos Tatibajev (Kazahstan).

ŠPANJOLSKA – SELEKCIJA KC LIGE 2:1 (1:1)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Srednje škole. Gledatelja 400. Suci: Juriša i Fazlić (Hrvatska).

ŠPANJOLSKA: Jimenez, R. Gomez, Gutierrez-Liebana, Z. Gomez, Cossio, Saiz-Ezquerra, Corral, Rodriguez, Lopez, Salas, C. Gutierrez, Mena, Castillo, Garcia.

IZBORNIK: Lorenzo Santos Pena.

SELEKCIJA KC LIGE: Petrović, Lončarić, Ogrizović, Dotov, Šimunić, Dlaka, Dombaj, Škvorc, Rumek, Begić, Hrenić, Fulir, Harmadi, Milojević, Gerić. VODITELJ: Valentin Knapić.

STRIJELCI: 1:0 – Salas (15), 1:1 – Hrenić (17), 2:1 – Salas (26).

IGRAČ UTAKMICE: Manuel Diaz Salas (Španjolska).