Četvrtak, 18. travnja 2024.
treća hnl i četvrta nl bj-kc-vt

FOTO Legrađani s tri komada ispratili imenjaka, Koprivnica na Vuićev, a Virovci na Šokecov pogon uzeli super važna tri boda

Puno golova i odlične utakmice su iza nas

Odigran je dio utakmica 20. kola Četvrte NL BJ-KC-VT, a u akciji su danas bila tri kluba s područja naše županije. Dva su igrala međusobno, i to imenjaci iz Legrada i Đurđevca, koji su igrali derbi začelja.

To znači da su bodovi bili od velikog značaja za jedne i druge, a do njih su u konačnici došli domaćini, koji su bili raspoloženiji. S tri komada ispratili su goste prema Đurđevcu i s ta tri boda napravili veliki korak prema naprijed. Točnije, pobjegli su Picokima na velikih pet bodova prednosti i ostavili ih na pretposljednjoj poziciji.

Dobre vijesti nisu nam donijeli ni Kloštrani, koji su upali u krizu rezultata. Ovaj put pognutih glava vratili su se s gostovanja u Suhopolju. Poveli su preko Kramarića, ali to je bilo sve što su napravili. Domaćini su ubrzo izjednačili i na kraju skroz preokrenuli rezultat u svoju korist. Završilo je 4:1.

Sutra nas čeka županijski okršaj Ferdinandovca i Borca, dok je vodeći Tehničar na velikom iskušenju kod Dinama iz Predavca.

Treća HNL Sjever

Odigrana su i prva kola razigravanja u Trećoj HNL Sjever. Podsjetimo, Križevčani su u ligi za prvaka, a Koprivnica i Podravac u ligi za ostanak. Važne utakmice bile su pred svima, naročito pred Koprivnicom, koja je imala imperativ osvajanja tri boda protiv Rudara iz Murskog Središća.

Inače, Zeleni su kao domaćini igrali u Đurđevcu, a svi oni koji su bili tamo vidjeli su ludu utakmicu i pet golova već u prvih 45 minuta. Radotović je doveo Koprivnicu u vodstvo, gosti su uskoro izjednačili, no tada na scenu stupaju Salajec i Vuić koji pogađaju za 3:1. Ipak, Rudar je do odmora još jednom tresao mrežu. U nastavku je ponovno Vuić, koji je na posudbi iz Slavena, matirao gostujućeg vratara. S ova tri boda Zeleni su napravili veliki korak prema ostanku u ligi, jer su sad posljednjem Rudaru pobjegli na četiri boda.

Odlično su u Varaždinu kod Varteksa odigrali Virovci, unatoč tome što su već nakon tri minute bili u rezultatskom minusu. Zabio je Benko, no njega je s dva gola poništio Šokec i odveo Podravac na odmor s prednošću. Vinicius je sredinom drugog poluvremena povećao na 3:1, Mauro Benko smanjio na 3:2, no to je ostao konačni rezultat. Super vrijedna tri boda za Virovce, koji su tako vratili Varteksu za šest komada, koliko su ih nedavno primili na istom terenu.

Križevčani su, pak, gostovali kod vodećeg Poleta i tamo su, baš kao i prije nekoliko tjedana, ponovno poraženi. Ovaj put bilo je 3:1. Za Križevčane je zabio Dlesk. S ovim porazom vjerojatno su se oprostili od borbe za naslov, s obzirom na to da im je Polet sad pobjegao na plus 10.