8.2 C
HT PRVA LIGA

FOTO Lokomotiva okrenula rezultat i baš protiv Slaven Belupa prekinula dugi pobjednički post

Prvi ogled današnjih suparnika okončan je rezultatom 0-0.

Od kraja kolovoza i 2. kola, Lokomotiva nije pobijedila nijednog člana HT Prve lige. Negativan niz kakav se na Kranjčevićevoj ne pamti, posebno kada se sjetimo uspješnoga prošlosezonskog puta zaključenog na drugoj poziciji, rezultirao je trenutno pretposljednjom pozicijom s devet bodova. U toj računici valja imati zdravstvene probleme, kao i brojne kadrovske promjene doživljene ususret početku sezonu.

S druge strane, Slaven Belupo, s kojim su Lokosi danas igrali na zagrebačkom terenu u sklopu 15. kola, uopće ne igra loše. Iskusni sastav Tomislava Stipića nalazi se na šestoj poziciji sa 17 bodova. Nakupili su, kako je rekao u najavi, zimskog špeka, misleći na bodovno stanje.

Inače, prvi ogled današnjih suparnika okončan je rezultatom 0-0.

Domaća je trenerska ekipa na vrata postavila Hendiju, Pivarića i Karačića na bokove, a Papadopoulosa i Kovačića na mjesto srednjih braniča. U sredini bili su Đira, Kallaku i Cokaj, dok su zadatak stvaranja prilika i postizanja pogodaka dobili Aliyu i Chajia te Tuci kao jedini napadač.

Filipović je, uobičajeno, bio Stipićev odabir između vratnica. Defenzivnu trojku, također kao što smo naviknuli, činili su Soldo, Paracki i Božić. Na lijevoj strani smjestio se Prce, desno Bogojević, a u sredini Mlinar. Glavčić i Lulić činili su kreatorski duo, a Knoll i, iznenađujuće, mladi Iličić pristigao tijekom ljeta iz Orijenta. Na klupi su dakle, ostali Etoundi i Krstanović.

Dosta smo dugo čekali na prve ozbiljnije prilike. Pokušavali su Aliyu za Lokomotivu te Knoll za goste. Udarac njemačkog napadača bio je najava još bolje prilike, odnosno pogotka. Dugom loptom, u milimetar točnom, kapetan Paracki pogodio je Prcu – koji je izostankom Gode zbog tri žuta kartona dobio priliku startati – a ovaj smirio dodavanje i zatresao mrežu za 0-1 u 38. minuti.

Utakmica je na tvorničke postavke vraćena u 50. minuti kada je Karačićev centaršut pronašao Tucija. Albanski, 191 centimetar visoki napadač tukao je glavom i zabio za 1-1. Za potpuni preokret zaslužan je spomenuti Aliyu kojega je dubinskim pasom u 72. minuti pronašao Chajia. Nigerijsko se krilo sjurilo niz teren i pretvorilo kontru Lokomotive u rezultat 2-1. Čekao je glavni sudac utakmice Dario Bel reakciju VAR sobe. Ona je stigla i potvrdila viđeno.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, što znači da je Lokomotiva baš protiv Slaven Belupa prekinula dugi pobjednički post. Farmaceuti su ostali šesti sa 17 bodova, dok su današnji protivnici stigli na 12 i popeli se na osmu poziciju.