7.9 C
Srijeda, 24. travnja 2024.
svi su bili prezadovoljni

FOTO Ludbreški Colluctation Centrum Mundi 2018 okupio gotovo 450 hrvača iz 14 zemalja, Iva Gerić sjajna, HK Slatina najuspješniji klub

Najbolji domaći hrvač bio je Valentino Vidović iz Petrinje, a Jovan Miolski iz Zrenjaninskog Proletera bio je najbolji strani hrvač.

Ovog vikenda održan je dugo najavljivani i iščekivani hrvački turnir u Ludbregu pod nazivom Colluctatio Centrum Mundi 2018.

Natjecanje je okupilo 443 natjecatelja iz 56 klubova iz 14 država. Turnir je protekao u odičnoj atmosferi i svi su sudionici imali su samo riječi hvale za cjelokupnu organizaciju. Turnir je bio organiziran za razne uzraste, od najmlađih, početnika i početnica pa sve juniora i juniorki. Konkurencija je bila izuzetna te ni u jednoj kategoriji nije bilo lako doći do medalje.

Ludbreški hrvači ostvarili su sljedeće rezultate: kod najmlađih, Ivan Bačani osvojio je prvo mjesto, a Donat Ledenko bio je drugi.

U uzrastu mlađih dječaka Rene Dulikravić zaslužio je broncu, isto kao i Patrik Balija. Borna Rajh i Ivan Varga ovaj put ostali su bez plasmana. Kod starijih dječaka Teo Varga bio je na korak do medalje, na kraju je završio peti.

Kod kadeta odlične borbe prikazali su David Čurila i Berislav Varović, obojica u konačnici peti. Kod juniora istaknuo se Dražen Oršuš osvojivši izvrsno drugo mjesto.

U uzrastu starijih djevojčica Sandra Besek bila je peta dok je njena sestra Marta osvojila odlično drugo mjesto. Iva Gerić kod kadetkinja, bila je uvjerljiva u svojoj kategoriji te je osvojila zlatnu medalju, a ujedno je proglašena i za najbolju domaću hrvačicu.

Za najbolju stranu hrvačicu proglačena je češka reprezentativka Anna Michalcova. Najbolji domaći hrvač bio je Valentino Vidović iz Petrinje, a Jovan Miolski iz Zrenjaninskog Proletera bio je najbolji strani hrvač.

Zlatna fućka dodijeljena je najboljem sucu turnira Tiboru Feketeu. U ekipnom poretku prvo mjesto je pripalo HK Slatina, druga je bila mađarska reprezentacija, a na trećem je mjestu HK Herkul iz Zagreba. HK Ludbreg zauzeo je visoko peto mjesto.

Ekipa hrvačkog kluba Ludbreg na čelu sa predsjednikom Ninom Dulikravićem zahvaljuje svim ekipama na dolasku,  od kojih su neki prevarili i 1300 kilometara te zahvaljuju svima na velikoj pomoći.

Colluctatio Centrum Mundi 2018 // Foto: HK Ludbreg