18.7 C
Home Fotogalerije FOTO: Mađarski Ferencvaros ipak prevelik zalogaj za Podravku

0

Rukometašice Podravke Vegete izgubile su susret petog kola Lige prvakinja od mađarskog Ferencvarosa rezultatom 27:24. Mađarke su u visokom tempu otvorile susret te samo jednom, kod rezultata 20:20, dopustile izjednačenje.

Vodeća ekipa Podravkine Grupe B, mađarski Ferencvaros, punim imenom FTC Rail Cargo Hungaria, u prva je četiri ovosezonska susreta u Europi ostvarila tri pobjede te odigrala neriješeno protiv francuskog Fleurya.

U prvom međusobnom susretu, na otvaranju natjecanja, Podravkašice su teško stradale u Mađarskoj. Nakon lošeg ulaska u susret nisu se uspjele ni približiti te je konačni rezultat iznosio 28:16 u korist igračica Ferencvarosa.

Mađarski navijači // Foto: Mario Kos

Praćene glasnom podrškom svojih navijača koji su doputovali u velikom broju, gostujuće rukometašice utakmicu su otvorile u visokom tempu te već nakon četiri minute igre stvorile prednosti od tri pogotka koju su održavale većinom prvog poluvremena.

Raspoložena mađarska vratarka Szikora i nekoliko upitnih sudačkih odluka sprečavale su Koprivničanke u pokušajima smanjenja ili izjednačenja rezultata. Mađarke su na odmor otišle s prednošću od 16:12.

Podravkašice puno bolje otvaraju drugo poluvrijeme. Čvrsta obrana, koja je bila zaštitni znak Koprivničanki u posljednjim europskim utakmicama, dopustila je Ferencvarosu samo dva pogotka u početnih deset minuta nastavka.

Prednost Mađarki pomalo se topila, a nakon dvije igračice više u 45. minuti, Podravka dolazi do izjednačenja, 20:20. Imale su Koprivničanke i priliku za vodstvo, no raspoložena Szikora održala je rezultat neriješenim.

Slavlje u dvorani kratko je trajalo. Samo sedam minuta nakon izjednačenja igračice Ferencvarosa ponovno stvaraju prednost od tri pogotka te je održavaju do kraja susreta i konačnih 27:24.

Kronikusi // Foto: Mario Kos
Navijači Podravke – Kronikusi // Foto: Mario Kos

Najraspoloženije igračice u domaćim redovima bile su Franković s pet, odnosno Nemaškalo, Krsnik i Dežić s četiri pogotka. Šest se puta u strijelce upisala Mađarka Szucsanszki. Milenković je na vratima skupila sedam obrana, dok je na suprotnoj strani Szikora 12 puta branila udarce Podravkašica.

– Oni su bili favoriti i prije utakmice, ali i još kada su grupe izvučene. Mi smo htjeli sve utakmice u Ligi prvakinja odigrati što kvalitetnije, ali kada nemamo vremena za uigravanje barem smo podigli nivo igre u obrani. Što se tiče same utakmice vidi se da nakon svakog našeg dobrog poteza one već u sljedećem napadu odgovore, što znači da su uigrani i činjenica je da su stvarno dobri i moćni. To pokazuju i u mađarskom prvenstvu gdje su sada pobijedili Gyor. Ako za nečim žalim, onda žalim za onih nekoliko stativa. Pokazali smo da možemo, no ipak nije bilo dovoljno – rekao je nakon utakmice trener Podravke Goran Mrđen.

Drugi susret skupine između francuskog Fleurya i njemačkog Thuringera odgođen je, što znači da je situacija na tablici ostala nepromijenjena. Ferencvaros je vodeći s devet bodova, dok je Podravka ostala posljednja s jednim osvojenim bodom. Fleury s pet bodova zauzima drugu poziciju, a trećeplasirani Thuringer dva je boda udaljen od Podravke.