8.2 C
hrabro pali

FOTO Marković tragikomičnim autogolom i Božić neopreznim penalom ‘pogurali’ Dinamo protiv desetkovanog Slavena

U sljedećem kolu u Koprivnici gostuje razigrani Osijek, a utakmica se igra u nedjelju u 15 sati

Nakon dvotjedne pauze, nogometaši Slaven Belupa vratili su se prvoligaškim obavezama, a put ih je odmah odveo prema Zagrebu i na noge aktualnom prvaku. Dakle, pred njima je bilo najteže moguće iskušenje, na kojem im je malotko davao čak i male izglede. Pokazalo se da su svi oni bili u pravu, ali treba reći da je Slaven pao hrabro i nakon vlastitih pogrešaka, a Dinamo je u konačnici slavio 4:1. Zabijali su Marković (autogol), Petković, Bočkaj i Ivanušec za Dinamo, Hoxha za Farmaceute, no krenimo redom.

Kao da nije bilo dovoljno to što gostuju kod momčadi koja već gotovo dva desetljeća dominira hrvatskim nogometom, slavenaši su na Maksimir doputovali i s hrpom zdravstvenih problema. Nije bilo Marine, Jambora, Kvržića, Fanima, Žuljevića, Branštetera, Manaja i tako dalje, a Zekić, koji se očito oporavio od bolesti koja ga je shrvala proteklih dana, na klupi je ostavio Crnca, Krstanovića, Christopoulosa. Tako smo u prvih 11 gledali neuobičajeno puno obrambeno orijentiranih igrača, debitirao je Mioč, startao je i Kocijan, a nakon dugo vremena i Bašić.

Slaven poražen na Maksimiru od Dinama

S takvim sastavom bilo je jasno da će Dinamo dominirati, a zabio je prilično rano, već u devetoj minuti, nakon pomalo komične reakcije vratara Markovića. Nespretno je odbio udarac Drmića, lopta je otišla u vratnicu i odbila se prema terenu, a Marković, umjesto da je uhvati rukama, pokušao je izbiti nogom u klizećem položaju, ali samo ju je skrenuo prema vlastitoj mreži. Pomalo nevjerojatan autogol, inače, pouzdanog golmana.

Dvije minute nakon toga Oršić je s 30-ak metara pogodio vratnicu, u 19. je Ademi bio prilično nespretan, nakon čega se utakmica umirila i izjednačila. Imao je i Slaven dvije dobre prilike, jednu je upropastio Hoxha udarcem sa 16 metara, a drugu, stopostotnu, Kocijan, koji je u 34. izašao sam ispred Livakovića, ali i pucao izravno u njega. Šteta, bila je to, ujedno, i najbolja prilika u prvom poluvremenu, koje je završilo vodstvom Dinama 1:0.

Općenito gledano, izuzmemo li uvodnih 15-20 minuta, Slaven je dobro izgledao na Maksimiru, nije se povukao, ali nije ni dozvolio Dinamu da se razigra, a to je primijetio i Čačić, pa je u drugi dio krenuo s Petkovićem, koji je zamijenio Drmića. Međutim, ponovno Dinamo nije uspostavio svoju igru, štoviše, Slaven je u 59. minuti izjednačio. Bosec je ubacio s desne strane i pronašao neobjašnjivo samog Hoxhu, koji se naklonio i precizno glavom pogodio daljnji Livakovićev kut.

Ipak, nije takav rezultat dugo stajao na semaforu, jer je Dinamo desetak minuta kasnije opet poveo, ovaj put iz najstrože kazne, a pogodio je Petković. Bio je to nespretno napravljen penal iz jedne bezazlene akcije. Božić je nehotice opalio Baturinu po nozi, igra se nastavila, ali reagirali su iz VAR sobe, nakon čega je Strukan pogledao snimku i pokazao na bijelu točku. Devet minuta kasnije, točnije u 81. minuti, zabio je i Bočkaj i tu je priči bio kraj. Oršić je opalio s 30-ak metara, Marković obranio, ali i odbio loptu točno prema Bočkaju, koji je to iskoristio. Na kraju je u sudačkoj nadoknadi, nakon lijepe akcije, konačnih 4:1 postavio Ivanušec.

S ovim porazom Slaven je pao na četvrto mjesto, jer ga je prestigao Osijek, koji sad ima bod više, a koji upravo u sljedećem kolu gostuje u Koprivnici. Bit će to vrlo visoka prepreka za slavenaše, jer je Osijek u zadnjih pet utakmica četiri puta slavio, a ima tri uzastopne pobjede. Dovoljan je to poziv svima da dođu na Apaš iduće nedjelje od 15 sati.