6.8 C
stadion cibalije

FOTO Mlađe atletičarke OŠ Braće Radić osvojile brončanu medalju na državnom natjecanju u Vinkovcima

Učenice je mentorirala i vodila Jasmina Markić, nastavnica TZK.

Mlađe atletičarke Osnovne škole Braća Radić Koprivnica, učenice petih i šestih razreda nastupile su na Državnom natjecanju iz atletike. Natjecanje se održalo 4. i 5. lipnja 2019. godine u Vinkovcima, na Atletskom stadionu Cibalia.

Učenice Rajna Perošić, Ella Kolar, Lana Hrnčić, Sandra Tot, Viktorija Vuković, Tara Đelekovčan, Petra Canjuga, Chiara Markić i Tara Tetec natjecale su se u trčanju na 100 metara, 200 metara i 600 metara, u skoku u vis, skoku u dalj, bacanju medicinke, bacanju vorteksa te štafeti 4*100 metara.

Odradile su odličan posao. Sam plasman na Državno natjecanje je veliki uspjeh, ali djevojčice su iznimnoj teškoj konkurenciji uspjele osvojiti 3. mjesto, što je iznimno postignuće. Osim toga, osvojile su jednak broj bodova kao i drugoplasirana ekipa.

– Vidljivo je da mlađe atletičarke slijede put starijih atletičarki naše škole te da grabe sigurnim koracima prema najsjajnijem odličju. Ne sumnjamo da će biti uspješne i sljedeće godine! – poručuju iz OŠ Braće Radić.