6.5 C
teški uvjeti

FOTO Mlađim kadetima i mlađim juniorima AK Koprivnica pripala bronca na domaćem Ekipnom prvenstvu Hrvatske u krosu

Jaka kiša i veliko blato nisu spriječili gotovo petstotinjak najhrabrijih da danas sudjeluju na Ekipnom prvenstvu Hrvatske u krosu koje se trčalo na koprivničkim Cerinama.

Ekipno prvenstvo Hrvatske u krosu razabralo je više disciplina, koje su pak bile podjeljene na dobne skupiine. Natjecali su se seniori, juniori, kadeti i mlađi kadeti, i u muškoj i u ženskoj konkurenciji.

Mlađi kadeti i mlađi juniori Atletskog kluba Koprivnica osvojili su brončane medalje u ekipnim kategorijama. Kod mlađih kadeta brončani su bili Petar Jagić, Sven Džendžo i Jakov Jurić, a kod mlađih juniora Luka Šostaric, Albert Rušak i Ivan Mikulić.

Mlađe kadetkinje AK Koprivnica ekipno su osvojile šesto mjesto, seniorke su na 4 kilometra bile devete, a seniorke na 8 kilometara osme. Seniori na 4 kilometara stigli su ekipno trinaesti.

Laura Sabolec osvojila je osmo mjesto u kategoriji mlađih kadetkinja, a Tara Rušak bila je jedanaesta. Tea Šaško završila je 29. Kod mlađih kadeta, Petar Jagić ciljem je prošao kao dvanaesti, a Sven Džendžo trinaesti. Jakov Jurić završio je sedamnaesti.

Najbolji pojedinci AK Koprivnica na današnjem natjecanju bili su Luka Šostarić i Albert Rušak. Šostarić je bio peti, a Rušak šesti. Kod seniorki Marija Vladušić bila je 33. na 4 kilometra, a na 8 kilometara Estera Rac došla je u cilj kao 22. natjecateljica. Kod muških Gregurec Goran bio je 41. na 4 kilometra, Katalenić Danijel 12. na 12 kilometara, a Oliver Orešić došao je kao 18. natjecatelj.