5.4 C
ŽUPANIJSKI KUP

FOTO Mladost uraganskim početkom srušila Borac, Kloštar Podravski slavi povijesni naslov

Nakon prošlogodišnjeg prvaka Koprivnice, trofej je ovoga puta otišao u Kloštar Podravski.

Finale Županijskog kupa između Borca iz Imbriovca i Mladosti Kloštar Podravski odigrano je danas na Gradskom stadionu Ivana Kušeka Apaša.

Nakon 90 minuta igre po obilnoj i neumornoj kiši, nakon što je prošle godine titula pripala Koprivnici, naslov prvaka rezultatom 2-1 (2-0) otišao je u Kloštar Podravski.

Glavni sudac bio je Dario Matočec (Đurđevac), a par pomoćnih činili su Miodrag Plantak (Križevci) i Ivan Iveljić (Kamešnica). Uloga delegata pripala je Mladenu Polančecu.

Strašnom, uraganskom početku utakmice svjedočili su gledatelji kojih bi bilo i više da je vrijeme bilo blagonaklono. Gužva u drugoj minuti ispred vratiju Borca bila je najava pogotka. Matančić je ubacio s desne strane, a Šandrovčan u letu glavom prekrasno zakucao pokraj nemoćnog Tizaja za 1-0. Već u sedmoj minuti druga strana tribina, ona koja diže glas za Imbriovčane, bila je na nogama. Mikor je, također glavom, pogodio nakon ubačaja, ali veselje je bilo kratkoga vijeka s obzirom da je zastavica pomoćnika podignuta u zrak.

No, kada nije uspjelo s jedne, prošlo je s druge strane. Matančić je u devetoj minuti dobio loptu na desnoj strani, snažnim udarcem pogodio prvi kut i nakon liste asistenata, upisao se i u onu strijelaca. U 13. minuti popunio je i listu ozlijeđenih igrača kada je na nosilima iznesen s igrališta, a potom i zamijenjen Tenjerijem. Igra se smirila svega na par minuta kada je Kovačič promašio idealnu priliku za Borac. Šandrovčana je, pak, na drugoj strani vrhunskom intervencijom zaustavio vratar. Imbriovčani su do kraja prvoga dijela imali laganu terensku inicijativu koja nije rezultirala pogotkom te se na odmor otišlo s prednošću Kloštrana.

Na poluvremenu je trener Borca Zlatko Andrašić odlučio staviti sve karte na stol, ubacivši Matijašeca i Rajića. Dvije trećine nastavka bile su ispresijecane nizom prilika i poluprilika Borca, ali mreža Balale nije se zatresla. Od Mladostaša vrijedi tek istaknuti dva pokušaja Herenta u 75. i 80. minuti. Kovačić je u 84. minuti propustio priliku za smanjenje, ali isto u 88. nije učinio Matiješec. Odličan ubačaj u padu je pospremio i osigurao nervoznu i napetu, ali zasluženu završnicu. Ipak, više od toga nije išlo. Kloštar Podravski slavi povijesni naslov.

Medalje i pehar pobjednicima svečano su uručili župan Koprivničko-križevačke županije Darko Koren te predsjednik Županijskog nogometnog saveza Robert Markulin.

Finale Županijskog nogometnog kupa, 29. svibnja, 17 sati, Gradski stadion Ivan Kušek Apaš

Mladost KP – Borac 2-1 (2-0)