9.3 C
HT PRVA LIGA

FOTO Mudrinskog nije briga za dobru igru Slavena, zabio je dva kasna pogotka i Gorici osigurao pobjedu

Ponovno se igralo bez gledatelja.

Novu sezonu, koja je došla ultra brzo nakon prošle, Gorica je otvorila visokom 1-5 pobjedom protiv Varaždina. Danas je, u sklopu 2. kola HT Prve lige, gostovala na Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš. Dočekao ju je Slaven Belupo, momčad koja je u Osijeku ugrabila bod, iako je bilo materijala i za sva tri, posebice uzmemo li u obzir igrača više nakon drugoga žutoga kartona Mile Škorića. Bilo kako bilo, stigla je nova utakmica, ponovno bez gledatelja.

Trener Slavena Tomislav Stipić od prve minute na teren poslao je vratara Filipovića, zatim Soldu, Parackog i Božića u zadnjoj liniji, Godu i Bogojevića na lijevoj i desnoj strani vezne linije u čijoj su sredini bili Bačelić-Grgić, Glavčić i Lulić. U vrhu – Etoundi i Knoll, novi napadač pristigao iz Njemačke koji je prošli tjedan priliku dobio u drugome dijelu. Dakle, formacija 3-5-2.

Valdas Dambrauskas, litavski strateg na suprotnoj klupi, odlučio je, uz vratara Kahlinu, posljednju četvorku sastaviti od bekova Čabraje i Muse te stopera Krizmanića i Steenvoorden. U sredini su, pak, krenuli Babec i Kalik kao defenzivniji dvojac ispred kojih su bili – slijeva nadesno – Lovrić, Čanađija i Špikić. U vrhu napada – Ndiaye.

Istaknimo kako se vodstvo Slaven Belupa tik pred početak utakmice prigodnim poklonom zahvalilo dugogodišnjem liječniku Eduardu Rodu koji napušta klub.

Visoki pressing Gorice, puno udaraca i – Glavčić!

U prvih deset minuta vidjeli smo pokušaj Lovrića – igrača koji nerijetko ima desetak udaraca po utakmici – s jedne, i Gode s druge strane. Novi dalekometni udarac bio je onaj Špikića u 14. minuti. Po drugi put, potom, pucao je Lovrić dvije minute kasnije, još jednom pokraj.

Možda i najbolju priliku, a svakako prvu ozbiljnu unutar kaznenog prostora, imao je Bogojević u 22. minuti. No, ni nakon trećega uzastopnog kornera, koji nije donio sreću, lopta nije pronašla put do okvira gola, već je otišla pored lijeve vratnice.

Glavni sudac utakmice Marin Vidulin – čiji su pomoćnici bili Robi Kezele i Luka Pajić – na sredini prvoga dijela dao je kratki odmor igračima, potreban zbog visokih temperatura. Dotad smo vidjeli visoki pritisak Dambrauskasovih igrača, od kojih je pet-šest konstantno bilo na polovici Slavena, onemogućivši izlazak iz prve trećine terena. Da je riječ o sastavu koji opravdano cilja europska natjecanja, vidjeli smo, primjerice, na raznovrsnosti kojim prijete vrataru Slavena Filipoviću – visoki pritisak, kontra i polukontra ili ubačaji sa strane, i to ponajprije lijeve gdje ordiniraju Lovrić i Čabraja.

Ipak, teško je reći da Farmaceuti nisu prijetili. Štoviše, Stipićeva momčad pokazala je želju za nadigravanjem, izlazila i pucala, kao što je to Krstanović učinio u 41. minuti kada je nakon ubačaja tijelom loptu uputio još jednom blizu vratiju.

Pucali su i Špikić kod gostiju te Krstanović sa strane domaćina. Oba pokušaja bila su laka zadaća za Filipovića, odnosno Kahlinu.

I kada se činilo da će se na odmor otići bez pogodaka, Paracki je izašao na protivničku polovicu, oduzeo loptu neopreznom Lovriću, proslijedio je do Etoundija, a on dubinskom loptom pronašao Glavčića koji utrčava u prazan prostor i zabija pored nemoćnog Kahline. Slaven – Gorica, poluvrijeme, 1-0.

Dvije-tri odlične prilike Slavena, ali pogodak Gorice.

Početak drugoga dijela obilježio je nešto kraći ritam. Valja, pritom, istaknuti kako je Stipić zamijenio i drugoga napadača – umjesto asistenta Etoundija ušao je Boakye. Umjesto prilika, mogli smo vidjeti strpljivost Stipićevog sastava koji, unatoč pritisku pa shodno tome i opciji da se lopte riješi dugim ispucavanjem, traži sitna rješenja, dodavanja kojima će pronaći prostor.

Glavčić je, nakon pogotka, i dalje pružao vrhunsku partiju. Tako je u 67. minuti lijepo zanjihao čuvara, uputivši sekundu kasnije udarac uz desnu vratnicu. Ali, Kahlina je bio spreman.

Golemu priliku Slaven Belupo imao je u 74. minuti. Izašli su u kontru, četiri na tri. Iako su sretno i spretno kreirali priliku za Krstanovića, njegov udarac s desetak metaka otišao je visoko iznad vratiju. Šah-mat mogao je biti i u 77. minuti. Ovoga puta odlično je prošao Goda, zabio se u sredinu, na drugoj vratnici pronašao usamljenog Bogojevića. Nažalost po Slaven, Kahlina je istrčao i obranio.

Koliko je puta rečena ona – ne zabiješ, primiš? Danas je vrijedila. Naime, u 86. minuti Filipović je prvo zaustavio pokušaj glavom Mitrovića. Odbijena lopta otišla je na stranu, do Doke. Ubrzo je vraćena u sredinu gdje se najbolje snašao Mudrinski, uguravši je u mrežu za 1-1.

Nije trebalo biti tako, barem prema svemu prikazanome. Oba sastava zaslužila po bod. S time se jedino nije složio Mudrinski koji je u sudačkoj nadoknadi ponovno zabio. Ubačaj Dvornekovića pretvorio je u pogodak za pobjedu.

HT Prva liga, 2. kolo, subota 22. kolovoza, Gradski stadion Ivan Kušek Apaš, 17.55 sati:

Slaven Belupo – Gorica 1-2 (1-0)