8.2 C
Bodovi za mir u kući

FOTO Na krilima Ejupija i Ozobića Slaven Belupo slomio Istru

Nakon 28 odigranih utakmica, Slaven Belupo je na sedmom mjestu s 30 bodova, Osijek ima tri boda manje, a Istra je ostala na samo 22 boda.

Slaven Belupo upisao je supervažnu pobjedu protiv izravnog konkurenta u borbi za opstanak. Na krilima Ejupija i Ozobića koprivnički prvoligaš pobijedio je rezultatom 2:0. Ejupi je precizan bio u 20. minuti na asistenciju Ozobića, a u 51. minuti je zabio i s 11 metara. Bijelu točku iznudio je Paracki.

Nakon što je Osijek kod kuće pobijedio Zagreb (2:0), nogometaši Slavena Belupa imali su imperativ pobjede protiv pulske Istre. Sve osim osvajanja tri boda Koprivničance bi ponovno bacilo u grčevitu borbu za izbjegavanje kvalifikacija. Farmaceutima je pritisak stvarala i činjenica da su upisali tri poraza u nizu. Izgubili su u prvenstvu od Dinama u Maksimiru i doma protiv Splita i u tjednu u Kupu od Rijeke na Rujevici.

Trener Kopić u ovoj utakmici nije mogao računati na ozlijeđenog vratara Blaževića i stopera Međimorca, dok Istrin trener Panadić nije imao Žižića, koji odrađuje tri žuta kartona, i ozlijeđenog Bouhne. U tri ovosezonske međusobne utakmice Istra je slavila kod kuće s 3:1, u Koprivnici nije bilo pogodaka, dok je u drugoj utakmici u Puli Slaven upisao pobjedu od 2:0. Bila je to prva pobjeda Koprivničanaca na gostovanjima nakon puna 364 dana.

Suprotno očekivanjima, lijepo vrijeme na koprivnički stadion nije izmamilo previše gledatelja. Očito su navijači sa svojim najbližima odlučili vrijeme provesti u prirodi ili u središtu Koprivnice na manifestaciji “Ribolovci svome gradu” i fotografirajući se kraj velikih pisanica..

Istra je bolje krenula u utakmicu. Njihovi igrači zatvorili su sve prilaze farmaceutima, a u napadu su bili i više nego opasni.

Već u 4. minuti Heister je promašio zicer. Domaći vratar Rozman izašao je sa svog gola, ali nije stigao do lopte. Istrin ofenzivac pucao je metar, dva od gola. U 18. minuti nova opasnost pred vratima Slavena. Gržan je ubacio s desne strane, Varela je loptu spustio glavom, a precizan je bio Heister. Ipak, pomoćni sudac Modrić označio je zaleđe. Istrin igrač nije se bunio.

Kada su se svi na koprivničkom stadionu tome najmanje nadali, domaćin je poveo iz prvog udarca prema golu. Igrala se 20. minuta kada je Christensen iz kornera odigrao Ozobića, a ovaj je odapeo prema Iveši. Iako lopta nije išla u okvir, na drugoj stativi našao se Ejupi i s lakoćom pogodio mrežu Istre za veliko slavlje domaćih navijača.

U 33. minuti Puležani su tražili jedanaesterac nakon duela Heistera i Parackog, ali je Matoc ostao nijem. Dojam je da je bio u pravu jer je Heister, čini se, prvo gurnuo Parackog.

Domaćin je četiri minute kasnije preko Ozobića umalo povećao rezultat, ali je unatoč lijepom udarcu pucao kraj gola. Ono što je Ozobić dvije minute kasnije promašio spada, pak, u rubriku vjerovali ili ne. Štiglec je uposlio Christensena koji je odigrao povratnu loptu prema Ozobiću. Iako mu je na ruku išlo da je njegov branič Gojković pao na zemlju, Ozobić je promašio cijeli okvir gola.

Bolja igra Slavena Belupa do izražaja je došla u 50. minuti. Paracki je ubacivao loptu pred Ivešin gol, ali rukom ju je u prolazu zaustavio Jurkić. Sudac Matoc odlučno je pokazao na bijelu točku i dao žuti karton gostujućem braniču. S 11 metara siguran je bio Ejupi. Bio mu je to 12. prvoligaški pogodak.

Okušali su kasnije udarce Ozobić i Delić s domaće i Repić, Mišić i Vuković s gostujuće strane, ali nije bilo preciznosti. Istra je najbliže golu bila u 84. minuti kada je Rozmanu lopta ispala iz ruke, netko od Panadićevih igrača dodao je do Đurića koji odlično puca, ali Rozman je uspio loptu izbaciti preko gola u korner. U finišu utakmice probali su još dvaput Repić i Vuković za goste. Neuspješno.

Sve u svemu, zaslužena pobjeda domaćih igrača uoči dvotjedne prvenstvene pauze.

Slaven Belupo – Istra 1961 2:0 (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 551.

Sudac: Marko Matoc (Zaprešić). Pomoćnici: Modrić i Krmar. Četvrti: Ambrinac. Dodatni pomoćni: Pajač i Vučković. Delegat: Zečević. Kontrolor: Šetka.

Strijelci: 1:0 Ejupi (’20, Ozobić), 2:0 Ejupi (’51, 11 m)

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Rozman – Purić, Musa, Edson, Štiglec – Christensen (od 65. Gregurina), Paracki, Jambor – Ozobić (od 70. Savić), Ejupi (od 77. Križman), Delić. Trener: Željko Kopić.

ISTRA 1961 (4-2-3-1): Iveša – Mišić, Hadžić (od 60. Da Silva), Gojković, Jurkić – Zlomislić (od 72. Tomić), Vuković – Gržan (od 46. Repić), Đurić, Heister – Varela. Trener: Andrej Panadić.

Žuti kartoni: ’51 Jurkić (Istra 1961)