promotori županije

FOTO Na svečanosti u koprivničkoj dvorani nagrađeni najuspješniji podravsko-prigorski učenici i mentori

Posljednje dvije izazovne godine zbog epidemiološke situacije učenička natjecanja su provođena u specifičnim uvjetima, no bez obzira na pandemiju, učenici su bili izuzetno uspješni.

12:32h
0
Foto: Dominik Smolak

Najuspješniji učenici i njihovi mentori koji su osvojili prvo, drugo ili treće mjesto na državnim natjecanjima u dvije školske godine, i to u protekloj 2019./2020. i tekućoj, 2020./2021., primljeni su danas svečano od strane župana Darka Korena u sportskoj dvorani Gimnazije Fran Galović.

Nagrađeno je ukupno 15 učenika koji su osvojili prva mjesta, 14 učenika koji su osvojili druga te 16 učenika koji su osvojili treća mjesta u pojedinačnoj konkurenciji te 45 mentora i jedna ekipa koja je osvojila prvo mjesto u ekipnoj konkurenciji.

Prije svečane dodjele nagrada učenicima-dobitnicima nagrada, njihovim mentorima, ravnateljicama i ravnateljima obratio se župan Darko Koren.

– Nagradama pokazujemo koliko nam je važna izvrsnost koju potenciramo, za koju ste svi vi zaslužni. Obrazovni djelatnici su arhitekti društva. Hvala vam svima koji dajete doprinos obrazovanju naše županije, kreirate naše društvo. Čestitam svim dobitnicima – poručio je župan.

U ime svih prisutnih ravnatelja i kao domaćin obratio se ravnatelj Gimnazije Fran Galović Vjekoslav Robotić. Čestitao je na rezultatima i uspješnom završetku školske godine. Zahvalio je, pritom, županu i njegovom timu na podršci u radu svih osnovnih i srednjih škola.

Zatim su župan Koren i zamjenik Ljubić dodijelili nagrade. Najprije su dodijeljene nagrađenim učenicima osnovnih škola, sudionicima državnih natjecanja u školskoj godini 2019./2020.

Posljednje dvije izazovne godine, zbog epidemiološke situacije, učenička natjecanja su provođena u specifičnim uvjetima, no bez obzira na pandemiju, učenici su bili izuzetno uspješni.

U okviru pročitajte popis nagrađenih.

U kategoriji osnovnih škola u školskoj godini 2019./2020. nagrađeni su:

Mateja Ćurčić iz OŠ Sokolovac koja je osvojila prvo mjesto na natjecanju Europa u školi.

Jakov Cuković iz OŠ Antun Nemčić Gostovinski osvojio je prvo mjesto na natjecanju Europa u školi.

Ekipa dječaka iz OŠ A. N. Gostovinski osvojila je prvo mjesto na državnom natjecanju u šahu.

Martin Bračun iz OŠ Sveti Petar Orehovec osvojio je prvu nagradu na natjecanju iz fizike.

David Kuzmić iz OŠ Đurđevac osvojio je drugo mjesto na državnom natjecanju iz povijesti.

Hana Pelesk iz OŠ Đuro Ester osvojila je drugo mjesto na natjecanju Europa u školi.

Karlo List iz OŠ A. N. Gostovinski je osvojio drugu nagradu na državnom natjecanju iz fizike.

Maria Milanović Vugrač iz OŠ A. N. Gostovinski je osvojila treće mjesto na natjecanju Europa u školi.

Dora Ljubić iz OŠ prof. Franje Viktora Šignjara Virje je također bila treća na natjecanju Europa u školi.

Jakov Jurić iz OŠ A. N. Gostovinski je na državnom natjecanju iz informatike osvojio treće mjesto.

U kategoriji srednjih škola u školskoj godini 2019./2020. nagrađeni su:

Luka Pisačić iz GŠ Alberta Štrige Križevci je osvojio prvo mjesto na natjecanju Europa u školi.

Marta Kunštić iz Gimnazije Fran Galović Koprivnica osvojila je prvo mjesto na državnom natjecanju iz astronomije.

Luka List iz Gimnazije Fran Galović osvojio je prvo mjesto na Državnom natjecanju iz kemije.

Luka Rogoz iz Gimnazije Fran Galović osvojio je drugo mjesto na Državnom natjecanju iz geografije.

Nino Lončar iz Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac osvojio je treće mjesto na Državnom natjecanju iz povijesti.

Luka Rogoz iz Gimnazije Dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac osvojio je treću nagradu na Državnom natjecanju iz matematike online.

U kategoriji osnovnih škola u školskoj godini 2020./2021. nagrađeni su:

Ana Širjan iz OŠ Ljudevita Modeca Križevci osvojila je prvo mjesto na Natjecanju mladih tehničara.

Mirjam Balen iz OŠ Ljudevita Modeca osvojila je prvo mjesto na natjecanju Europa u školi.

Učenica 2. razreda iz Umjetničke škole Fortunat Pintarić Lorena Habek osvojila je prvu nagradu na Državnom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa.

Dora Marin iz Glazbene škole Alberta Štrige Križevci osvojila je prvo mjesto na Državnom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa.

Nela Krapinec iz Umjetničke škole Fortunat Pintarić osvojila je prvu nagradu na Državnom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa.

Margita Ivković iz Umjetničke škole Fortunat Pintarić osvojila je prvu nagradu na Državnom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa.

Dinko Blažek iz OŠ Đuro Ester Koprivnica osvojio je drugo mjesto na Natjecanju mladih tehničara.

Gabrijel Božić iz Glazbene škole Alberta Štrige Križevci osvojio je drugu nagradu na Državnom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa.

Nika Grbešić iz Glazbene škole Alberta Štrige Križevci osvojila je drugu nagradu na Državnom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa.

Ivan Vujčetić iz Glazbene škole Alberta Štrige Križevci osvojio je drugu nagradu na Državnom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa.

Leda Igrić iz Umjetničke škole Fortunat Pintarić osvojila je drugu nagradu na Državnom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa.

Jakov Jurić iz OŠ A. N. Gostovinski osvojila je treće mjesto na Državnom natjecanju iz informatike.

Sandra Vurnek iz OŠ Vladimir Nazor Križevci odvojila je treće mjesto na natjecanju mladih tehničara.

Maria Gvozden iz OŠ Sokolovac osvojila je treće mjesto na natjecanju Europa u školi.

Tajana Stojanović iz OŠ Sokolovac osvojila je treće mjesto na natjecanju Europa u školi.

U kategoriji srednjih škola u školskoj godini 2020./2021. nagrađeni su:

Marina Jendrašić iz Strukovne škole Đurđevac osvojila je prvo mjesto na Državnom natjecanju iz engleskog jezika.

Mihael Mateković iz Glazbene škole Alberta Štrige Križevci osvojio je prvu nagradu na Natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa.

Klaudije Mažar iz Glazbene škole Alberta Štrige Križevci osvojio je prvu nagradu na Natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa.

Marta Ređep iz Umjetničke škole Fortunat Pintarić osvojila je drugu nagradu na Natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa.

Lovro Klobučar iz Gimnazije Fran Galović osvojio je drugo mjesto na Državnom natjecanju iz fizike.

Antun Bračun iz Glazbene škole Alberta Štrige Križevci osvojio je drugu nagradu na Natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa.

Klara Prosenečki iz Glazbene škole Alberta Štrige Križevci osvojila je drugu nagradu na Natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa.

Anja Matovina iz Gimnazije Fran Galović Koprivnica osvojila je treće mjesto na Državnom natjecanju iz biologije.

Matija Štefotić iz Obrtničke škole Koprivnica osvojila je treće mjesto na Državnom natjecanju učenika strukovnih škola WorldSkills Croatia 2021.

Mihaela Šatvar iz Gimnazije Ivana Zakmardija Dijankovečkoga Križevci osvojila je treće mjesto na natjecanju iz latinskog jezika.

Luka Rogoz iz Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac osvojio je treće mjesto na Državnom natjecanju iz informatike.

Luka Rogoz iz Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac osvojio je drugu nagradu na Državnom natjecanju iz matematike.

Nino Lončar iz Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac osvojio je treće mjesto na Državnom natjecanju iz povijesti.

Lovro Žagar iz Glazbene škole Alberta Štrige Križevci osvojio je treću nagradu na Natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa.

Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak
Foto: Dominik Smolak