prva hnl

[FOTO] NAPOKON POBJEDA Farmaceuti golovima Krstanovića i Puclina razbili Goricu na svom terenu
[

U početnih 11 mjesto je našao Čanađija, ovotjedna pridošlica iz Rijeke. Sertić je, za razliku od dosadašnjih 4-3-3, utakmicu počeo u formaciji 4-2-3-1, s Čanađijom iza Krstanovića i Menalom i Puclinom na krilima. Isplatilo se to već nakon petnaestak minuta.

Gradski stadion Ivan Kušek Apaš ugostio je danas susret Slaven Belupa i Gorice. Goričani su iznenađenje prvenstva, a u dva ovosezonska susreta Slaven nije pobijedio dojučerašnjeg drugoligaša. Sertić je u najavi utakmice tražio prekid silnih remija, njih čak pet. Zapravo, otkad je preuzeo Slaven, Farmaceuti su znali samo za remi.

Gledatelji se nisu još ni smjestili, a Slaven je već došao u vodstvo. Za 1-0 i slavlje domaće klupe i gledatelja zabio je Krstanović. Sjajno je glavom nakon prekida pucao Nowak u 12. minuti, ali otišlo je tik uz vratnicu. No, već u idućoj minuti Farmaceuti su nakon sjajnog pritiska oduzeli loptu na sredini, odigrali brzu kontru nakon koje je još ljepše za 2-0 zabio Puclin. Opet je asistenciju upisao Menalo, a pogodak je izazvao i velike emocije olakšanja kod trenera Sertića.

Igrala se 22. minuta kada odlični Menalo prolazi svog čuvara, dodaje povratnu Krstanoviću koji je za milimetar prekratak i puca pored gola. Gorica je opasno zaprijetila preko Marine u 40. minuti, ali i njegov udarac glavom bio je za dlaku previsok.

U drugom dijelu Sertićevi dečki nastavili su u borbenom tonu, a igru je zbog ozljede napustio Krstanović. Umjesto njega ušao je Jelić u 56. minuti. U 69. minuti tresla se prečka Slavenova gola. Lovrić je sjajno pucao iz slobodnjaka, no nedovoljno precizno za smanjenje vodstva. Imali su Farmaceuti penal u 83. minuti, Jelić je srušen u srcu kaznenog prostora, no Bačelić-Grgić preslabo je pucao i Kahlina je to obranio.

Gorica je umalo smanjila rezultat preko Ronalda, novog igrača u redovima Gorice, Zwolinski je pucao, a odbijenu loptu snažnim udarcem Rumunj je poslao u mrežu Slavena. No, gol nije priznat jer je igrač Gorice kod udarca suigrača Rumunja stajao u zaleđu i utjecao na igru.

Čvrst, odlučan pristup sa samo jednom željom u mislima – pobjedom bio je vidljiv u igri Farmaceuta od prve minute. Sjajni presing na točno ciljanim dijelovima terena isplatio se višestruko, jer Goričani nisu znali pronaći put do Filipovićevih vrata. U idućem kolu Sertić sa svojim pulenima gostuje na Maksimiru kod Dinama.

SLAVEN BELUPO: Filipović – Karamarko, Nowak, Šarlija, Goda – Vidović, Bačelić-Grgić – Puclin, Čanađija, Menalo – Krstanović, još su igrali Jelić, Mladen, Plantak.
TRENER: Ivica Sertić

GORICA: Kahlina – Čagalj, Čabraja, Jovičić, Muhammed, Suk, Marina, Maloča, Lovrić, Dvorneković, Zwolinski.
TRENER: Sergej Jakirović

Prva HNL, 20. kolo, 9. veljače 2019.

Slaven Belupo – Gorica 2-0

SLAVEN BELUPO NAKON STANKE DOČEKUJE OSIJEK

U sastavu Farmaceuta će biti i ugandski napadač Abdu Lumala, Ferenčina: Siguran sam da ćemo pobijediti Osijek, a špekulacije o mojoj smjeni ne želim...

Slaven Belupo nakon reprezentativne stanke u novom je kolu HNL-a sutra, u petak u 18 sati na Apašu domaćin...