9.6 C
Četvrtak, 28. ožujka 2024.
prva hnl

FOTO Nevjerojatan kiks Slavena, u sudačkoj nadoknadi prokockali pobjedu i dva gola prednosti

Pola sata prije početnih 18 sati nebo se otvorilo i kišom natopilo grad i novi travnjak. Nije to bila slika iz prijašnjih godina kad bi Slavenov teren izgledao potopljen, već je novi hibridni travnjak ovakvu kišu olako prihvatio.

Vrlo bitan susret danas je čekao nogometaše Slaven Belupa. U porazu kod Rijeke Sertić je zbog kartona ostao bez Međimorca i Menala, no izgovora nije bilo. U Koprivnicu je stigla nikad slabija Istra koja nije u formi i koja je bila zrela za pobijediti. Sve ostalo smatralo bi se neuspjehom. U prilog Farmaceutima nije išla ni činjenica da je Inter u subotu pobijedio Lokomotivu i tako vratio Slaven na osmo mjesto.

PRVO POLUVRIJEME

Prvi su priprijetili gosti preko Miereza, no pucao je široko, da bi na drugoj strani domaćine u rubriku ‘udarci’ upisao Puclin čiji udarac Istrin vratar krajnjim naporom odbija u korner. Iz kornera – jedanaesterac za Slaven. Gostujuća desetka ruši plavog igrača i Bebek pokazuje na bijelu točku. Krstanović je uzeo loptu i pogodio za 1-0!

U 20. minuti Krstanović puca glavom nakon ubačaja Delića, ali samo preko gola. Veliku priliku imala je Istra taman u 25. minuti, Mierez je poslao laganu loptu na penal, a tamo Laukžemis prima i puca snažno pored vratnice. Ono što mu nije uspjelo u 25.-oj minuti, pošlo mu je za nogom samo dvije minute kasnije. Dugu loptu u šesnaesterac braniči nisu uspjeli izbiti, a visoki Litvanac okrenuo se s braničom na leđima i loptu zakucao u gol Slavena za 1-1.

Dobru priliku imao je Bongongui kod Slavena, no pucao je u vanjski dio mreže, dojam je da je Lima pred golom bio u boljoj poziciji. Uzvratila je Istra preko Miereza koji je također pucao, a isto je imao suigrača u boljoj poziciji.

Posljednjih desetak minuta prvog dijela Istra je izgledala vrlo dobro, kombinirali su s jedne strane na drugu, a iz jednog prekida u 45. minuti izrodio se ‘mrtvacza Istru. Nakon ubačaja na pet metara je sam ostao branič Istre Julio Rodriguez, ali na sreću Farmaceuta puca pored gola. Samo minutu kasnije ‘mrtvac’ na drugoj strani. Karamarko krasno ubacuje nakon faula, Nowak skače, ali vratar Istre fantastično brani.

DRUGO POLUVRIJEME

U drugi dio ušlo se bez promjena s obje strane. Odmah u 52. minuti Slaven opet vodi. Bongongui je ukrao loptu braničima Istre i ubacio gdje Lima prekrasno u padu zabija glavom pod prečku za 2-1! Predivan gol Lime izmamio je pljesak cijele tribine.

Probuđeni Slaven nastavio je sa sjajnom igrom i u 63. minuti. Delić je sjajno presjekao loptu u svojoj polovici, povukao do protivničkih 16 i dodao Vidoviću koji tako rutinski posprema loptu za 3-1. Sjajno!

Netom ušli Dolček sjajno je prošao dvojicu igrača Istre u 77. minuti i probio stranu, no Vidović je malo pogriješio kod zadnjega pasa.

Ono što se dogodilo u posljednjim minutama graniči s pravom nesrećom, nečim u što je malo tko vjerovao. Prvo je Fuentes smanjio na 3-2 u 90. minuti, da bi duboko u sudačkoj nadoknadi Slaven skrivio jedanaesterac. Šarlija je igrao rukom, a glavni sudac Bebek pokazao je na bijelu točku. U 96. minuti jedanaesterac je realizirao Mierez za konačnih, nevjerojatnih 3-3.

U idućem kolu Slaven putuje u goste kod Gorice.

SLAVEN BELUPO: Filipović – Delić, Šarlija, Nowak, Karamarko – Puclin, Čanađija, Vidović Bongongui – Lima, Krstanović, još su igrali Dolček
TRENER: Ivica Sertić

ISTRA 1961: Čondrić – Julio Rodriguez, Iglesias, Laukžemis, Mierez, Grujević, Lončar, Pavić, Rimane, Obeng, Burić.
TRENER: Igor Cvitanović