19 C
Petak, 29. ožujka 2024.
Liga prvakinja

[FOTO] Nova godina, stare navike: Dortmund protutnjao Koprivnicom, pamtit će se tek pogodak Mugoše za povijest
[

Podravka je i dalje na jednoj pobjedi i osam poraza. Posljednja je u skupini, a za tjedan dana gostuje u Danskoj kod vrlo jakog Esbjerga

U novu godinu rukometašice Podravke Vegete ušle su s novim europskim porazom. Ovaj put od njemačke Borussije iz Dortmunda, koja je danas u Bepovoj dvorani slavila 24:32 (10:17). Očekivanim porazom, možemo reći, iako smo se, s druge strane, nadali da koprivničke rukometašice mogu uzvratiti Njemicama za katastrofalan poraz od prije dva mjeseca.

Međutim, Mrđen ima velikih problema s igračkim kadrom i to je danas jasno izašlo na vidjelo. Bez kapetanice Larisse Kalaus i borbene Dzyiane Ilyne to jednostavno nije to, jer nema rotacije u vanjskoj liniji. Tako se danas neočekivano u ulozi vanjske igračice našla Korina Karlovčan, a priliku su dobile i Selena Milošević, odnosno Ana Buljan, koje iza sebe imaju neugodne i dugotrajne ozljede.

Borussia gospodarila parketom od prve minute

S druge strane, Borussia je došla bez glavne igračice Grijseels, ali to se nije primijetilo, jer njemački kadar je, za razliku od Podravkinog, znatno širi. Na temelju toga, gošće su vodile od prve minute, a već nakon desete imale su pet golova prednosti. Bilo je 3:8. Mrđen je tu pozvao prvi timeout, ali nekih većih pomaka u igri nije bilo.

Obrana je bila prilično propusna, iako se najavljivalo da će biti agresivna i borbena, dok je napad bio bezidejan. Lopta je išla sporo i gotovo svaki je bio pasivan. Tako su podravkašice prvih 30 minuta završile sa samo 10 postignutih pogodaka, od čega je Milosavljević zabila četiri. S druge strane, Njemice su u istom periodu zabile njih 17, dakle, imale su plus sedam.

Čudan kriterij turskih sutkinja i gol za povijest Mugoše

Pritom treba naglasiti i čudan kriterij te nekoliko neobjašnjivih odluka turskih sutkinja, koje su u par navrata naživcirale trenera Mrđena, ali i 400 gledatelja, koliko ih se danas okupilo u Bepovoj dvorani. Također, iz prvog dijela utakmice treba izdvojiti i podatak da je Podravka zabila 4000. gol u Ligi prvakinja, a utrpala ga je Dijana Mugoša.

U drugom poluvremenu nije su puno toga promijenilo. Ekipa iz Dortmunda bez većih je problema čuvala tu prednost, iako se lagana nada rodila između 40. i 45. minute, kada je Podravka zabila tri uzastopna gola i došla na minus četiri. No, gostujući trener odmah je pozvao minutu odmora i smirio ekipu, koja je uzvratila s tri gola i vratila plus sedam. Tu su, ako ih je uopće bilo, potonule sve nade.

Dumanska napokon probranila, Milosavljević se raspucala

Na kraju, upisan je uvjerljiv poraz, završilo je 24:32, no teško je nešto zamjeriti Mrđenovoj ekipi koja je dala sve od sebe. Kratki kadar i ozljede ključnih igračica nepremostiva su prepreka u ovako jakom natjecanju i nema druge nego do kraja korektno odigrati preostalih pet kola.

Što se tiče igračkog učinka, prvo ime bila je Dejana Milosavljević sa sedam pogodaka, a treba izdvojiti i vratarku Dumansku, koja je napokon bila na razini. Upisala je 13 obrana, od toga nekoliko zicera.

S osmim porazom u devet kola Podravka je ostala posljednja na ljestvici, a već za nekoliko dana čeka je put u daleku Dansku, na noge vrlo jakom Esbjergu. Dakle, novi poraz je na vidiku…

ČETVRTA HNL SJEVER

Cvetkovčani izraziti favoriti protiv Kloštrana, i Ferdinandovčani se nadaju „lakim” bodovima protiv Legrađana

Sve utakmice 17. kola Četvrte hrvatske lige Sjever zbog uskrsnih blagdana igraju se sutra, u subotu u 15.30 sati. U...