9.1 C
Četvrtak, 18. travnja 2024.
prva žnl

FOTO Osvit sjajnim preokretom uzeo prva tri boda, Borac u pobjedom u obranu naslova, Drava poražena u Žabnu

Sjajnu su utakmicu gledatelji mogli vidjeti danas prijepodne u Đelekovcu.

Novu sezonu Prve županijske nogometne lige jučer su svojim susretima otvorili Tehnika i legradski Graničar. Tehnika je ugostila Slogu iz obližnjeg Koprivničkog Ivanca od kojeg je bila bolja s 2-0, a legradski Graničar poražen je na svom Fizešu od novog prvoligaša Lipe.

Prvenstvo je danas nastavljeno prijepodnevnim susretom Osvita i Bratstva. Gosti iz Kunovca stigli su s velikim brojem novih igrača, te je sve zanimalo kako će to izgledati. Krenulo je kao iz snova, do 39. minute već su imali 0-2, oba gola zabio je Petran. No, u 43. minuti Bartolić iz Kunovca dobiva direktan crveni karton.

Drugo poluvrijeme u potpunosti je pripalo domaćinima koji su sve karte bacili u napad što im se naposlijetku isplatilo. Petak je smanjio na 1-2, a Glavak poravnao na 2-2. Nastavili su Đelekovčani s pritiskom i Petak je ponovno zabio, ovaj puta za 3-2. Konačnih 4-2 postavio je Kurek.

U Drnju je Tomislav ugostio Kalinovac. Gosti su ostali bez nekoliko igrača ovog ljeta i domaćin je svakako imao ulogu favorita. Tu ulogu favorita debelo su potvrdili pobjedom 5-0.

Molvarska Mladost pod palicom novog trenera Ljubića dočekala je Žutu podmornicu na svom terenu. Golova u Molvama nije bilo.

Igralište u Sv. Ivanu Žabnom bilo je dom susreta domaćeg Tomislav-Radnika i novigradske Drave. Drava je u prvom ovosezonskom susretu dva pogotka, no do pobjede nije stigla. Slavio je domaćin 3-2.

Prvak Borac u obranu naslova krenuo je domaćim susretom protiv Prekodravca. Susret je završio uvjerljivom pobjedom domaćina 4-1.