9.6 C
vrijedna pobjeda

FOTO Ozobić razveselio domaću publiku i bodove ostavio u Koprivnici

U posljednjih 14 međusobnih dvoboja u Koprivnici Slaven Belupo je protiv Osijeka sva tri boda odnio 13 puta.

Nogometaši Slavena Belupa osvojili su prve bodove u nastavku prvenstva. U 23. kolu MAXtv Prve lige Koprivničanci su s minimalnih 1:0 slavili protiv Osijek. Jedini pogodak na utakmici djelo je Ozobića, a domaća publika imala se priliku upoznati sa zimskim pojačanjima Blaževićom i Christensenom.

U Koprivnicu su danas stigli Osječani, momčad koja na Gradskom stadionu za pobjedu ne zna već devet godina, a u posljednjih 13 koprivničkih dvoboja Slaven Belupo sva tri boda uzeo je 12 puta.

Nakon prošlotjednog gostovanja u Splitu, Slavenovi nogometaši ovog su puta u utakmicu ušli u ulozi favorita, no trener Osječana Zoran Zekić za službene klupske stranice izjavio je kako od svojih igrača očekuje formu s kraja jesenskog dijela sezone kada su Osječani u posljednjih šest utakmica poraženi samo jednom.

Trener Farmaceuta Željko Kopić od prve je minute mogao računati i na novopridošle Blaževića, Burića i Christensena, a od početka je krenuo samo vratar Blažević, dok su još nedovoljno spremni veznjaci Burić i Christensen susret započeli na klupi.

Na prvu priliku čekalo se svega dvije minute. Loptu je iz kornera ubacio Ozobić, no Ejupijev udarac bez problema zaustavio je osječki vratar Mikulić. Nekoliko minuta kasnije odličnu akciju domaćih preciznim udarcem nisu uspjeli završiti prvo Brlek, pa Ozobić.

Koprivničanci su dominirali terenom, a udarac je u 15. minuti okušao Ozobić. Odlično je tukao je iz slobodnog udarca s udaljenosti od 25 metara, no loptu je zaustavila vratnica.

Prvu priliku na utakmici Osječani su imali tek sredinom poluvremena kada se domaćoj publici sjajnom obranom predstavio Blažević. Rocin udarac glavom Slavenov vratar zaustavio je ispred samog gornjeg kuta vratiju.

Nakon što se situacija na terenu malo umirila, uslijedilo je oduševljenje koprivničkih navijača. Poslije nekoliko dodavanja na sredini igrališta, Brlek na desnoj strani pronalazi Barića. Desni branič Koprivničanaca ubacuje oštru loptu koju na 15 metara od gostujućeggola prima Ozobić i sigurnim udarcem svladava Mikulića.

U nastavku susreta Kopić je u igru uveo Danca Christensena, dok je Zekić igru Osječana pokušao probuditi Vojnovićem i Kneževićem, stavivši sve karte na napad.

Slavenovi nogometaši redali su prilike, no gostujući vratar bio je na visini zadatka. Dva puta pucao je Ejupi, jednom iz daljine strijelac Ozobić, a nakon ubačaja iz prekida pokušao je i Međimorec.

Obrana je odrađivala dobar posao, dozvolivši osječkim igračima prvu ozbiljniju priliku tek u 79. minuti.

Posljednjih deset minuta utakmice obilježilo je nekoliko sudačkih nejasnoća. S obje strane igrači su tražili kazneni udarac, no sudac Mihalj ostao je hladan.

Prvom pobjedom u nastavku prvenstva Slaven Belupo bodovni zbroj podigao je na 24 te isprao gorak okus koji je ostao nakon prošlotjedne utakmice u Splitu. Sigurna igra u obrani i Ozobićeva realizacija bilo je dovoljno za sva tri boda, a dojam je da je rezultat mogao biti i viši.

Koprivničanci ostaju na sedmom mjestu na ljestvici, s dva boda manje od šestog Intera kod kojeg gostuju u sljedećem kolu.

MAXTV PRVA LIGA, 23. KOLO:

SLAVEN BELUPO – OSIJEK

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 900. Sudac: Jurica Mihalj (Velika Mlaka).

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Blažević – Barić, Međimorec, Musa, Štiglec – Arap (od 84. Edson), Jambor, Brlek (od 62. Christensen) – Ozobić (od 69. Savić), Ejupi, Delić. TRENER: Željko Kopić.

OSIJEK (4-1-3-2): Mikulić – Radotić (od 60. Vojnović), Lukić, Lesjak (od 60. Knežević), Špičić (od 71. Grgić) – Kurtović – Šorša, Šarić, Škorić – Perošević, Roce. TRENER: Zoran Zekić.

STRIJELCI: 1:0 Ozobić (38)

ŽUTI KARTONI: Šarić (19), Jambor (35), Kurtović (76), Vojnović (80), Savić (89)