19 C
PRVA HNL

FOTO Pitanje pobjednika ubrzo je dobilo odgovor: Znatno oslabljeni Slaven Belupo izgubio od Dinama

Glavni sudac utakmico bio je Mario Zebec. Uz linije, pomagali su mu Bojan Zobenica i Jerko Crnčić.

Donedavno smo o pobjedi Slaven Belupa nad Dinamom (0:2) na Maksimiru, iz sredine srpnja, pričali kao o jedinom trobodu na kontu koprivničkog prvoligaša. U međuvremenu je danas sastav trenera Zorana Zekića, a tada Deana Klafurića, proživio turbulentno razdoblje koje je koketiralo s ispadanjem iz Prve HNL. Kako se jesenski dio približava kraju, tako je strepnje sve manje, uzevši u obzir deset bodova prednosti ispred posljednjeg Hrvatskog dragovoljca.

Krajem rujna danas momčad trenera Željka Kopića – nekadašnjeg stratega baš Slavena – a tada Damira Krznara, uzvratila je dominantnim slavljem (1:4) na Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš. U međuvremenu, proživjeli su turbulentno razdoblje čija je posljednja točka, dogodilo se to prije par dana, veliko slavlje nad West Hamom.

Osim što je Dinamo na vlastitome travnjaku manji ili već favorit protiv svih prvoligaša, u večerašnji ogled 19. kola ušli su ohrabreni izborenim proljećem u Europa ligi. Zekića, s druge strane, muči kadrovska križaljka. Danas nije mogao računati na čak osmoricu igrača – što zbog ozljeda, što zbog kartona. Konkretnije, to su: Paracki, Krstanović, Brković, Zirdum, Grgić, Soldo, Bogojević i Zvonarek.

Velik broj izostanaka

Na vratima Slavena utakmicu je započeo Sušak. Bočne pozicije zauzeli su Utin i Bosec, dok su na stoperskima bili Goda i Božić. Goda je, podsjetimo, također bočni igrač. Caimacov je s Kvržićem i Kocijanom bio u središtu terena, uz Glavčića kao mrvicu isturenog veznjaka. U vrhu – Zapata i Hadžić.

Neovisno o tome rotiraju li, Zagrepčani imaju moćnu jedanaestorku. Danas su je činili Livaković, zatim Šutalo, Perić i Theophile-Catherine iza Špikića, Mišića, Ademija i Ristovskog. Slobodniju rolu dobio je Ivanušec, a bili su tu i Oršić te Andrić.

Glavni sudac utakmice bio je Mario Zebec. Uz linije, pomagali su mu Bojan Zobenica i Jerko Crnčić.

Pitanje pobjednika ubrzo je dobilo odgovor

Utakmica je praktički riješena u 30 minuta. Andrić je u 13. poentirao glavom, spremivši ubačaj Ristovskog. Sedam minuta kasnije, Oršić je na asistenciju Ademija izbio pred gostujuća vrata, zatresavši mrežu za povećanje vodstva. Kao da to nije bilo dovoljno, ozlijedio se Kvržić. Zamijenio ga je van Bruggen. Makedonski bočni igrač drugu asistenciju upisao je u 25. minuti, a hrvatski krilni napadač drugi pogodak. Jednostavnu, školsku akciju koja je uključivala povratnu loptu s desne strane Oršiću nije bilo teško zakucati od vratnice. 0:3

Četiri udarca rezultirala su trima pogocima, što je rezultat prvoga dijela, ali i cijele utakmice.

Iz drugih 45 minuta možemo izdvojiti gredu Laušića iz 76. minute, kao i pokušaj istoga igrača par trenutaka kasnije kada je Livaković uhvatio živu loptu.

Dinamo je došao na 34 boda te se nalazi na trećoj poziciji uz dvije utakmice manje. Slaven Belupo je, pak, i dalje pretposljednji sa 16 bodova. Dva više i utakmicu manje ima osma Istra 1961.

Prije zimske pauze Farmaceuti će ugostiti Lokomotivu.

ČETVRTA HNL SJEVER

Cvetkovčani izraziti favoriti protiv Kloštrana, i Ferdinandovčani se nadaju „lakim” bodovima protiv Legrađana

Sve utakmice 17. kola Četvrte hrvatske lige Sjever zbog uskrsnih blagdana igraju se sutra, u subotu u 15.30 sati. U...