10.2 C
uspješni triatlonci

FOTO Pleše juniorski prvak države, Radotović i Tisaj zlatni i srebrni

Ovaj vikend u Vrlici je održano Prvenstvo Republike Hrvatske u sprint duatlonu. Disciplina sprint duatlon sastoji se od 5.6 km trčanja, 20 km vožnje bicikla i ponovo 2.2 km trčanja.

Na utrci je nastupio koprivnički triatlonac Denis Pleše, član Triatlon kluba Petar Zrinski iz Zagreba. Utrku je završio za 59 minuta i 30 sekundi ostavivši za više od dvije minute drugoplasiranog te tako postao juniorski državni prvak. Sa svojim  klubom Petar Zrinski u sastavu Patrčević, Petković i Pleše osvojio je i ekipno srebro.

U popratnoj utrci supersprint duatlona, medaljama su se okitili i njegovi klupski kolege, Luka Radotović i Fran Tisaj.

Luka Radotović osvojio je prvo mjesto i zlatnu medalju, a Fran Tisaj drugo mjesto i srebrnu medalju zaostavši samo tri sekunde za Lukom.

Na kraju ove uspješne triatlonske sezone, Pleše idući vikend nastupa na najvažnijoj utrci sezone, na državnom prvenstvu u sprintu koje će se ove godine održati na Viru.