3.8 C
Utorak, 19. ožujka 2024.
liga prvakinja

FOTO Podravka hrabro pala, Bukurešt je, ipak, klasa više, pogotovo nezaustavljiva Neagu sa 14 pogodaka

U prvih 30 minuta Podravka je promašila čak tri sedmeraca.

Nakon pobjede nad Budućnosti i poraza kod mađarskog FTC-a, rukometašice Podravke danas su u Koprivnici, u sklopu trećeg kola Lige prvakinja, ugostile CSM Bukurešt, najbolji rumunjski klub. Prije utakmice pisali smo da su gošće vrlo jake, s ambicijama za final four, i kao takve doputovale su u Koprivnicu s ulogom favoritkinja.

Pogotovo nakon što su u prva dva kola upisale dva poraza. Drugim riječima, bile su pod imperativom pobjede i pod tim pritiskom, nažalost, nisu popustile. Pred nešto više od 200 gledatelja slavile su 36:31 i tako zadale našim podravkašicama drugi poraz.

Tradicionalno odličan start pa tradicionalni pad u nastavku

Međutim, na početku utakmice nije tako izgledalo. Podravka je mnogo bolje otvorila i ubrzo je na semaforu pisalo 4:0. Gošće su prvi pogodak zabile tek u šestoj minuti, no već dvije kasnije puhale su Koprivničankama za vrat. Uhvatile su priključak, ali nisu pronašle rješenje za Milosavljević, koja je u prvih 30 minuta zabila šest komada.

S druge strane, glavobolju je Koprivničankama zadavala Jelena Grubišić na vratima Bukurešta, koja je u tom prvom dijelu obranila sva tri šuta sa sedam metara. Promašivale su Kalaus, Milosavljević i Ilyina. Zahvaljujući njoj, gošće su u 22. minuti preko Neagu prvi put na utakmici izjednačile, a u 29. i povele te na odmor otišle s vodstvom 15:16.

Obrana nije imala rješenja za Neagu

Iskoristile su i prvi napad u nastavku pa otišle na plus dva, no domaće djevojke uskoro su uhvatile priključak i prvih desetak minuta drugog poluvremena igralo se gol za gol. Napokon su proradili u sedmerci, dva je zabila Kalaus, tako da je u 40. minuti bilo 21:21.

Međutim, obrana nije bila na razini zadatka. Rumunjke su zabijale gotovo svaki napad tako da je Podravka stalno lovila izjednačenje. Posebno atraktivan bio je pogodak za 24:24, kada su Mugoša i Milosavljević cepelinom iznenadile gošće. Nakon toga Bukurešt je otišao na plus dva, Hrupec Dumansku zamijenio Antonijom Tucaković, no nezaustavljiva je bila Neagu, ponajbolja igračica svijeta, koja je već u 45. minuti bila na 10 pogodaka.

U tim trenucima utakmica se lomila, Bukurešt je otišao na plus tri, a uskoro i na plus četiri tako da se u zadnjih desetak minuta ušlo s njihovim vodstvom 32:28. Vodstvom koje su do kraja bez većih problema zadržale. Sve do konačnih 36:31.

Dvadesetak dana pauze pa francuski Brest

Obrana danas jednostavno nije bila na razini, što se očituje u velikom broju primljenih golova. Dumanska nije imala svoj dan, baš kao ni Tucaković, a Neagu je, s druge strane, bila nezaustavljiva. Utakmicu je završila sa čak 14 pogodaka. Kod Podravke najefikasnije bile su Milosavljević i Kalaus, obje po sedam, dok su se Ilyina i Stelmakh zaustavile na četiri.

U sljedećem kolu, koje se igra tek 16. listopada, Podravka gostuje kod francuskog Bresta.