14.3 C
eurospka liga

FOTO Podravka odlično krenula, povela i hrabro igrala pa u nastavku pala u provaliju za novi uvjerljivi europski poraz

Preostalo je još samo gostovanje kod mađarskog Debrecena, nakon kojeg se ekipa prebacuje stopostotno u domaća natjecanja

Kriza je velika, možda i najveća u novijoj povijesti kluba, a sukladno tome, gotovo svi očekivali su danas novi europski posrtaj. Ne samo zbog loše forme već i činjenice da su u Koprivnicu došle Norvežanke, koje su u vrhu poretka. Sola je u prvom kolu očitala bukvicu podravkašicama, a sličnu priču gledali smo i danas, iako je Podravka na poluvremenu vodila 12:10. U nastavku je, nažalost, pala što su gošće bez problema iskoristile i na kraju slavile 31:23.

Otkako je preuzeo klupu, Antonio Pranjić je s curama odradio tek tri treninga i sve je danas bilo nekako bolje nego dosad. Barem u prvom poluvremenu, iako je Podravka u prvih 10 minuta samo jednom zabila. Srećom, griješile su i gošće, koje su u tim trenucima imale 1:3, a većim dijelom prvog poluvremena vodile su s pogotkom razlike. Podravka se uporno vraćala, izjednačavala, ali nikako nije mogla povesti. A tada, u posljednjih pet minuta, djevojke su ubacile u višu brzinu i minus od dva gola pretvorile u plus dva. U tom periodu nisu primile pogodak i na odmor otišle s vodstvom 12:10.

RK Podravka - Sola

Ono što je na prvu upalo u oči su sedmerci, koji su dosad bili rak rana, a danas u prvih 30 minuta gađali su se 6/6, odnosno tehničke pogreške, kojih je bilo tek tri. Također, valja pohvaliti vrlo raspoloženu Tinu Barišić, koja je bila na šest pogodaka, a i Tonka Tucaković imala je dvije vrlo važne obrane iz kontri.

U nastavak je Sola, nažalost, krenula bolje i već nakon sedam, osam minuta igre okrenula rezultat u svoju korist. Podravkašice su izgubile ‘vic’ u igri, bilo je i nešto više tehničkih pogrešaka nego u prvom poluvremenu, ali nisu se dale. Baš kao i u prvih 30 minuta, lovile su stalno gol zaostatka, a tada su se gošće, 12 minuta prije kraja, prvi put odvojile na plus tri. Uskoro i na plus pet i tu je postalo jasno da Podravka ni ovaj put neće do bodova ili barem jednog.

U posljednjih 10 minuta ušlo se s 19:24 na semaforu, a konačan rezultat bio je 23:31. Nažalost, Podravka je odigrala dva različita poluvremena, prvo je bila razigranija, kompaktnija, agresivnija, hrabrija, što se i očitovalo u rezultatu, no u nastavku kao da je na parket izašla neka druga ekipa i Sola je bez većih problema susret okrenula u svoju korist. Pred više od 1200 gledatelja upisan je peti europski poraz, u kojem je možda nedostajalo i više raspoloženih igračica, jer osim Barišić, koja je završila na 10 komada, nitko nije prošao brojku tri.

Što se tiče Europske lige, već ranije bilo je jasno da Podravka neće proći skupinu, no ostalo je za odraditi još jedno gostovanje. Vrlo zahtjevno, jer će s druge strane parketa stajati mađarski Debrecen. Ta utakmica igra se iduće nedjelje u 18 sati, a onda se podravkašice prebacuju glavama u domaća natjecanja, gdje će pokušati ispraviti ono što se ispraviti da.