6.8 C
Dobar početak

FOTO Podravka u prvoj pripremnoj utakmici bez problema protiv Hypa

Istaknula se Ana Toth koja je pokazala napadačku i obrambenu svestranost te je i proglašena igračicom utakmice.

Podravka je jučer odigrala prvu pripremnu utakmicu u kojoj su u Beču pobijedile Hypo s 31:20.

Nova trenerica Snježana Petika veći dio utakmice igrala je s Nemaškalo i Turk na krilima, Debelić i Džono na pivotu i Toth, Krsnik, Vidak na vanjskim pozicijama. Golmanice Kapitanović i Jukić branile su svaka jedno poluvrijeme, Kapitanović prvo, Jukić drugo. Zajedno su obranile 11 lopti i zabile dva gola, s obzirom na to da je trener Hypa uvježbavao igru bez golmanica.

Istaknula se Ana Toth koja je pokazala napadačku i obrambenu svestranost te je i proglašena igračicom utakmice. U sastavu nisu bile juniorke Mrđen, Ećimović, Karlovčan i Pavlović, jer se nalaze na EP juniorki u Sloveniji.

Najviše su zabijale Turk, Toth, Džono i Debelić, po četiri gola.

Već danas u 11 sati slijedi i druga pripremna utakmica, ponovno protiv Hypa.

HYPO NIEDERÖSTERREICH – PODRAVKA VEGETA 20:31 (11:16)

BEČ MÖDLING – Dvorana BSFZ u Maria Enzersdorfu. Gledatelja: 70. Sutkinje: Juha Foris i Sarah Spittaler (Austrija).

HYPO NIEDERÖSTERREICH: Flöck (-+1), Sanko (3+2), Hajgato (4+1); Dedić, Kiss, Krautwaschi 5(4), Harangozo 1, Schaupp 1, Wess 4, Krahnigi 2(1), Einaisdottir, Barišić, Magloth 1, Vijunaite, Scharapova 3(2), Maguruan 3(1). TRENER: Martin Matuschkovicz.

PODRAVKA VEGETA: Jukić 1 (5+2), Kapitanović 1 (4+0); Petričević 1, Turk 4, Dežić 2, Popović 1, Krsnik 2, Toth 4, Džono 4, Nemaškalo 1(1), Franušić 2, Vidak 2, T. Petika 2, Debelić 4. TRENERICA: Snježana Petika.

SEDMERCI: Hypo Nö 9(8), Podravka Vegeta 5(1).

ISKLJUČENJA: Hypo Nö 4 minute (Einasdottir, Vijunaite), Podravka Vegeta 0 minuta.

IGRAČICA UTAKMICE: Ana Toth (Podravka Vegeta).