9.6 C
Četvrtak, 28. ožujka 2024.
PRVO MJESTO JE TU

FOTO Podravka razmontirala Lokomotivu u užarenoj dvorani Gimnazije i stavila ruku na pehar

Utakmica je bila humanitarnog karaktera. Prikupljale su se donacije za obitelj Čirković iz Podravske Subotice.

Rukometašice Podravke Vegete danas su u sklopu 24. kola Prve HRL za žene u dvorani Gimnazije Frana Galovića protiv Lokomotive igrale utakmicu sezone.

Prije točno deset dana iste su ekipe odmjerile snage u četvrtfinalu Kupa kada su igračice trenera Zlatka Saračevića upisale pobjedu i osigurale prolazak u nastavak natjecanja, a time praktički i sami naslov. U prvome dijelu sezone najvišeg razreda domaćeg rukometa Podravkašice su, pak, doživjele poraz od zagrebačkih predstavnica čime im je danas bila potrebna pobjeda s barem tri pogotka razlike.

Žestoka borba za naslov

Već nakon 30-ak sekundi Milosavljević je pomalo prestrogo isključena, što je L. Kalaus iskoristila za prvi pogodak i vodstvo gostujuće ekipe. S obzirom da se utakmica u početku nije odvijala po zamislima trenera Saračevića, domaći strateg bio je primoran pozvati minutu odmora koja je i urodila plodom. Risović je upisala prvu obranu, Lokomotiva zatresla vratnicu, a Turk donijela Koprivničankama prvo vodstvo. Ono je, zatim, poraslo na toliko potrebna tri pogotka koja gotovo donose naslov.

Održavale su teško stečenu prednost u utakmici brojnih tehničkih pogrešaka što je jasno uzevši u obzir važnost ogleda. Pod tim su se pritiskom Podravkašice bolje snašle i do kraja čak i povećale vodstvo na četiri razlike koje je, da je Debelić bila precizna u ogledu jedan na jedan s gostujućom vratarkom u posljednjoj sekundi, moglo biti i veće. Međutim, semafor je na odmoru pokazivao 16-12. Dodajmo kako je, u skladu s nervozom, gostujućem treneru Šoštariću u 28. minuti sudački par Gubica Milošević pokazao žuti karton.

Podravka je uraganski krenula u nastavak, potpomognuta strašnim obranama Risović. Prvi dio u kojemu su se mučile s realizacijom privremeno je bio kao zaboravljen, domaće predstavnice otišlo su na dvostruko veću prednost od potrebne. Ista se polako počela topiti što je Saračević u zadnjoj četvrtini susreta pokušao anulirati pozivom kratkog odmora. Isprva plan nije uspio, Lokosice su stigle na svega dva razlike deset minuta prije kraja.

Došlo je do novoga buđenja. Predvođene Čigrinovom i Milosavljević Podravkašice su posljednje dvije minute imale višak od pet pogodaka, iako im je završnica bila otežana isključenjem Debelić. Srećom, Lokosice više nisu mogle. Podravka je slavila rezultatom 28-23 i praktički osigurala naslov.

Okruglih deset puta mrežu je zatresla Milosavljević, pratila ju je Čigrinova sa sedam, a u nekim se trenucima nesavladivom činila Risović.

Istaknimo kako je utakmica bila humanitarnog karaktera. Naime, prikupljale su se donacije za obitelj Čirković iz Podravske Subotice koja je u poluvremenu i stala na samo središte užarenog parketa.