5.4 C
PRVO MJESTO JE TU

FOTO Podravka razmontirala Lokomotivu u užarenoj dvorani Gimnazije i stavila ruku na pehar

Utakmica je bila humanitarnog karaktera. Prikupljale su se donacije za obitelj Čirković iz Podravske Subotice.

Rukometašice Podravke Vegete danas su u sklopu 24. kola Prve HRL za žene u dvorani Gimnazije Frana Galovića protiv Lokomotive igrale utakmicu sezone.

Prije točno deset dana iste su ekipe odmjerile snage u četvrtfinalu Kupa kada su igračice trenera Zlatka Saračevića upisale pobjedu i osigurale prolazak u nastavak natjecanja, a time praktički i sami naslov. U prvome dijelu sezone najvišeg razreda domaćeg rukometa Podravkašice su, pak, doživjele poraz od zagrebačkih predstavnica čime im je danas bila potrebna pobjeda s barem tri pogotka razlike.

Žestoka borba za naslov

Već nakon 30-ak sekundi Milosavljević je pomalo prestrogo isključena, što je L. Kalaus iskoristila za prvi pogodak i vodstvo gostujuće ekipe. S obzirom da se utakmica u početku nije odvijala po zamislima trenera Saračevića, domaći strateg bio je primoran pozvati minutu odmora koja je i urodila plodom. Risović je upisala prvu obranu, Lokomotiva zatresla vratnicu, a Turk donijela Koprivničankama prvo vodstvo. Ono je, zatim, poraslo na toliko potrebna tri pogotka koja gotovo donose naslov.

Održavale su teško stečenu prednost u utakmici brojnih tehničkih pogrešaka što je jasno uzevši u obzir važnost ogleda. Pod tim su se pritiskom Podravkašice bolje snašle i do kraja čak i povećale vodstvo na četiri razlike koje je, da je Debelić bila precizna u ogledu jedan na jedan s gostujućom vratarkom u posljednjoj sekundi, moglo biti i veće. Međutim, semafor je na odmoru pokazivao 16-12. Dodajmo kako je, u skladu s nervozom, gostujućem treneru Šoštariću u 28. minuti sudački par Gubica Milošević pokazao žuti karton.

Podravka je uraganski krenula u nastavak, potpomognuta strašnim obranama Risović. Prvi dio u kojemu su se mučile s realizacijom privremeno je bio kao zaboravljen, domaće predstavnice otišlo su na dvostruko veću prednost od potrebne. Ista se polako počela topiti što je Saračević u zadnjoj četvrtini susreta pokušao anulirati pozivom kratkog odmora. Isprva plan nije uspio, Lokosice su stigle na svega dva razlike deset minuta prije kraja.

Došlo je do novoga buđenja. Predvođene Čigrinovom i Milosavljević Podravkašice su posljednje dvije minute imale višak od pet pogodaka, iako im je završnica bila otežana isključenjem Debelić. Srećom, Lokosice više nisu mogle. Podravka je slavila rezultatom 28-23 i praktički osigurala naslov.

Okruglih deset puta mrežu je zatresla Milosavljević, pratila ju je Čigrinova sa sedam, a u nekim se trenucima nesavladivom činila Risović.

Istaknimo kako je utakmica bila humanitarnog karaktera. Naime, prikupljale su se donacije za obitelj Čirković iz Podravske Subotice koja je u poluvremenu i stala na samo središte užarenog parketa.

[FOTO/VIDEO] KONCERT ZA PAMĆENJE Jole napunio dvorište Starog grada, Đurđevčani pjevali sve hitove

"Nosi mi se bijela boja", "Tijelo ko remek djelo" samo su neki od hitova popularnog Joleta koji su se...