15.1 C
Petak, 19. travnja 2024.
županijski kup

FOTO Poznat i zadnji četvrfinalista kupa, Koprivnica desetominutnim uraganom slomila hrabre Herešinčane

Ždrijeb parova četvrtfinala je u petak

Nogometaši Koprivnice posljednji su četvrtfinalisti Županijskog nogometnog kupa. U odgođenoj utakmici, koja se prvotno trebala igrati prije dva tjedna, slavili su u Herešinu s 0:4 i tako se u daljnjem takmičenju pridružili Tomislavu iz Drnja, križevačkom Radniku, đurđevačkom Graničaru, novigradskoj Dravi, Borcu, Ferdinandovcu i kunovečkom Bratstvu.

S obzirom na to da Koprivnica igra u Trećoj HNL Sjever, a Omladinac u Drugoj ŽNL, dakle dijele ih tri ranga natjecanja, bilo je jasno uoči utakmice tko je veliki favorit. Ipak, hrabri Herešinčani koje vodi uvijek srčani Čmelješević odlično su se držali prvo poluvrijeme tako da se na odmor otišlo bez pogodaka. Koprivnica je bila bolja, ali ne i konkretna.

Međutim, to se promijenilo tek što je počeo drugi dio utakmice. U prvih 10 minuta koprivnički trećeligaš čak triput je tresao mrežu domaćina i tako odlučio pobjednika. Zabijali su Brcković, Ježić i Matija Vuić. Do kraja je prekrasan pogodak zabio i Mateas Delić, za sigurnih 0:4 Koprivnice, koja je tako bez problema izborila nastup među osam najboljih.

Ždrijeb četvrtfinala je u petak u sjedištu županijskog HNS-a, ali utakmice se igraju tek na proljeće iduće godine.