9.9 C
HT PRVA LIGA

FOTO Prekinut dva mjeseca dugi post Slavena, Krstanović zabio blijedoj Lokomotivi na zamrznutom Apašu

Nakon reprezentativne stanke, Farmaceuti su se vratili prvenstvenim obavezama.

Reprezentativna stanka nije sa sobom donijela zaborav loših rezultata. Slaven Belupo i dalje je, ususret današnjem susretu 16. kola HT Prve lige na Gradskom stadionu Ivana Kušeka Apaša protiv Lokomotive, imao jedan bod više od Intera i Varaždina, što ih je postavilo tek na osmu poziciju.

K tome je Slaven posljednji put pobjedu okusio 21. rujna kada je s 2-0 pala Gorica. Točnije, tijekom 63 dana upisana su četiri poraza i tek dva neriješena rezultata, i to mršave nule protiv Varaždina Istre 1961. No, danas je i tome došao kraj, a na radost 754 navijača koji su ispratili susret na vrlo niskoj temperaturi.

Neuobičajeno puno prilika Slaven je složio u prvih dvadesetak minuta, ponajprije fokusirajući se na pokušaje izvana. Mladi, 18-godišnji Brković, kojemu je trener Stipić ukazao povjerenje i pustio ga prvi put na travnjak od početnog zvižduka, pokušao je s dvadesetak metara nakon što mu je Krstanović lijepo odložio loptu. Međutim, Grbić je zaustavio neugodan, prizemni udarac, kao što je dobro reagirao i dvije minute kasnije kada je stasiti domaći napadač tukao glavom te u 20. i 29. minuti na nove pokušaje. U kazneni prostor nijedna ekipa, zanimljivo, nije ozbiljnije kročila, sve dok Lima nije spasio praktički izgubljenu loptu.

Upornost Brazilca u konačnici se isplatila. Pet metara od crte vrebao je Krstanović, ubacio se ispred neoprezne zagrebačke obrane i zabio za vodstvo Slavena u 17. minuti.

Teško je do kraja prvoga dijela izdvojiti iole zanimljiv trenutak, osim nekoliko čvršćih startova ponajprije gostiju.

A isti ti gosti, inače trećeplasirani do večerašnjeg susreta, prvi udarac uputili su u 53. minuti. Iznuđeni slobodni udarac Sammir je pretvorio tek u laki plijen za vratara Filipovića koji je danas zamijenio Ježinu, dosadašnjeg broja jedan koji se, neslužbeno, jučer ozlijedio.

Lokosi su podigli razinu igre u kojoj, primjerice, inače opasni Kastrati nije iskočio. Preuzeli su posjed, pokušavali ubačajima s desne strane i udarcima iz daljine, ali ništa od toga nije opasnije ugrozilo domaća vrata. S druge strane valja izdvojiti tek karakteristički udarac glavom Krstanovića, nedovoljno opasan da bi se stanje na semaforu promijenilo.

Nije se promijenilo ni u sudačkoj nadoknadi kada je Filipović fantastičnom reakcijom nakon dalekometnog udarca Jakića predivnom paradom spasio pobjedu koja je nerijetko ove, a posebno prošle sezone upravo u takvim trenucima iscurila iz ruku Slavena.

Bilo kako bilo, Slaven ima 15 bodova. Konačno ozbiljni

HT Prva liga, 16. kolo, 23. studenog, Gradski stadion Ivan Kušek Apaš:.

Slaven Belupo – Lokomotiva 1-0

Supersport HNL

Slaven sutra gostuje kod Istre, Radeljić: Nismo se prilagođavali Hajduku, pa nećemo ni Istri

Nakon poraza od Hajduka u Koprivnici (0:1), nogometaši Slavena okreću se novom prvenstvenom kolu. Odlaze na gostovanje kod Istre,...