15.1 C
Petak, 19. travnja 2024.

FOTO Prva pobjeda // Slaven Belupo odigrao odlično i uvjerljivo svladao Osječane

Slaven Belupo ostvario je u nedjelju prvu prvenstvenu pobjedu, na koprivničkom stadionu svladao je Osijek. Gosti su u Koprivnici rado viđeni u posljednje vrijeme, jer od 2007. ne znaju za pobjedu kod Slavena, a tradicija se nastavila i ovaj put.

Farmaceuti su bili bolja momčad, igrali su napadački i stvarali prilike, a dvije nesigurnosti u obrani gosti nisu znali kazniti. Izdržali su domaćini cijelu utakmicu bez primljenog pogotka, a zabili su tri. Odnosno dva, jer jedan je bio autogol Radotića.

Osijekov vratar Zvonimir Mikulić imao je puno posla u Koprivnici // Foto: Mario Kos

Važno je naglasiti da su do prve ovosezonske pobjede domaći stigli bez Mikulića, Gregurine i Križmana te da je u obrani debitirao 19-godišnji Međimorec.

U 15. minuti prvu je priliku imao Ejupi, ali mu je Mikulić obranio udarac. Osječani su opasno zaprijetili u 30. minuti kad je nakon ubačaja Matasa Mandić tukao iznad gola.

Poveo je Slaven Belupo u 35. minuti. Slobodni udarac izveo je Savić, a Goran Paracki je bio strijelac i to glavom.

Stefan Savić bio je asistent za vodeći pogodak Farmaceuta // Foto: Mario Kos

Ejupi je mogao povisiti vodstvo u 41. minuti, ali je lopta prošla malo pored vratiju.

U nastavku je Osijek ubrzo ostao s desetoricom nakon isključenja Mandića koji je udario Purića.

Šorša je u 57. minuti izborio priliku i tukao iz blizine, ali je Rozman bio siguran.

U 69. minuti 2:0 za domaće. Ozobić je dva puta tukao, gosti su dva puta odbijali, a na kraju je Radotić nehotice spremio loptu u vlastitu mrežu.

Zaprijetili su još Ozobić i Crepulja, a priča je bila gotova u 84. minuti kad je nakon akcije Brleka i Štigleca loptu koju je odbio vratar Mikulić u mrežu spremio Slavenov kapetan Delić.

U sljedećem kolu Slaven Belupo u petak u 20 sati gostuje kod Intera u Zaprešiću.