treća hnl i četvrta nl bj-kc-vt

FOTO Rapsodija Križevaca, novi poraz Koprivnice, prvi bod Virovaca, Vukonić riješio derbi, a Kovač i Horvatinović donijeli pobjedu Borcu

Koprivnicu je raspored mazio u prvih pet kola, ali to nije iskoristila, jer i dalje čeka na pobjedu

Prvi proljetni vikend donio nam je puno uzbuđenja u Trećoj HNL Sjever i Četvrtoj NL BJ-KC-VT. Što se tiče višeg ranga, u pogonu su bili svi naši predstavnici, a najviše razloga za veselje po običaju su imali Križevčani, koji su se poigrali s varaždinskim Varteksom.

Nakon prošlotjednog poraza u derbiju tri boda bila su im neophodna, a osigurali su ih danas već nakon 20-ak minuta igra, kada su imali 3:0, uz dva gola Mladena i jednog Nikolića. Do kraja im se s dva pogotka pridružio Dlesk, jednog je dodao Lisjak, za konačnih 6:1 domaćina, koji su ostali u vrhu poretka.

S druge strane, Koprivnicu nikako da krene. Raspored im je na početku proljeća išao na ruku, ali to nisu iskoristili, u pet kola nemaju nijednu pobjedu, a danas su upisali novi poraz. Bolji je s 2:0 bio Rudar iz Murskog Središća, koji je po pogodak zabio u svakom poluvremenu. Do ovog kola bili su bodovno izjednačeni, više nisu.

Ne cvjetaju ruže ni u Virju, jer je tamošnji Podravac krenuo s četiri poraza. Danas je ugostio Podravinu iz Ludbrega i uzeo prvi bod, ali i zabio prvo gol. Završilo je 1:1, uz pogodak Šanteka. Treba napomenuti da su gosti imali vodstvo na poluvremenu.

U Četvrtoj NL imali smo jedan županijski okršaj. Tehničar je u Cvetkovcu ugostio kloštransku Mladost, a u tvrdih 90 minuta pobjednika je odlučio jedan pogodak. Zabio ga je Vukonić sredinom drugog poluvremena, a zahvaljujući njemu Tehničar održava prednost ispred opasne Pitomače.

Do važne gostujuće pobjede stigli su Imbriovčani. Čekalo ih je super teško gostovanje u Grubišnom Polju, no Kovač i Horvatinović riješili su domaćine za prvu proljetnu pobjedu Borca. Gostovali su i Picoki, i to u Čazmi. Pogodaka nije bilo sve do 85. minute, kada su domaćini zabili za konačnih 1:0. Ferdinandovac igra sutra, a legradski Graničar je ovo kolo slobodan.