5.4 C
hrvatski telekom prva liga

FOTO Rijeka uzela sva tri boda u Koprivnici, Ivanovski dodao novi pogodak na svoj konto, u idućem kolu Ivkovićeva Lokomotiva

Farmaceuti su u sklopu 28. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Koprivnici ugostili aktualnog nogometnog prvaka države Rijeku. Kek na raspolaganju danas nije imao Bradarića zbog crvenog kartona zarađenog u srijedu u kup utakmici protiv Dinama, ali vratio mu se Čolak nakon odrađene suspenzije. S druge strane, Ivković nije mogao računati na Vidovića i Pejića zbog ozljeda.

Kao momčad koja se bori za drugom mjesto u HNL-u, Rijeka je bila blagi favorit u ovom susretu. Ipak, nešto se pitalo i Farmaceute koji su i jačim momčadima zagorčali život na koprivničkom travnjaku.

Prvo poluvrijeme pripalo je gostima, nakon 45 minuta bilo je 0-2. Zabili su Acosty i Čolak. Slaven se uspio vratiti u igru u drugom poluvremenu kada je najstrožu kaznu realizirao Ivanovski, igrala se 65. minuta. U 79. minuti netom uvedeni Puljić iskoristio je loše postavljanje Slavenove obrane i vratio Rijeku na dva pogotka prednosti, 1-3.

U idućem kolu Slaven Belupo gostuje kod Lokomotive u Zagrebu.

SLAVEN BELUPO: Marković – Kitanovski, Katić, Musa, Goda – Puclin, Trebotić, Brezovec – Doležal, Ivanovski, Delić, još su igrali Vrljičak, Arap.
TRENER: Tomislav Ivković.

RIJEKA: Sluga – Žuta, Župarić, Escoval, Leovac – Grahovac, Capan, Heber, Pavičić, Acosty – Čolak, još su igrali Črnic, Puljić.
TRENER: Matjaž Kek.